Blacha trapezowa na ogrodzenie, dach lub konstrukcję

Materiał, który może pełnić wiele funkcji. Wytrzymały, lekki i tani – blacha trapezowa okazuje się być popularniejsza niż można było się spodziewać. Przyda się na każdej budowie, niejednokrotnie jest niezbędna, gdy trzeba położyć budżetowy dach. Tę i wiele innych odsłon owego materiału poznasz właśnie w tym artykule.

Ogrodzenie niskim kosztem

Budowa domu lub jakiegokolwiek innego obiektu wiąże się z potrzebą zabezpieczenia działki. Nie chcemy, by ktoś niepowołany wkraczał na teren, ponieważ mogłoby się to zakończyć, np. wypadkiem. Dlatego w takiej sytuacji szukamy tymczasowego ogrodzenia, pozwalającego bezpiecznie wyznaczyć granicę na budowie. Jednym z idealnych materiałów do tego celu jest właśnie tania, ale wytrzymała blacha trapezowa.

Arkusze blachy tworzą pełne ogrodzenie, które perfekcyjnie oddziela naszą działkę od reszty. Zamawiając blachę trapezową możemy kupić ją w podanych wymiarach. Taka możliwość pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale i dobrać rozmiar ogrodzenia do rzeczywistych potrzeb. To z kolei znacznie przyspiesza postawienie go na działce.

Budżetowy i trwały dach

Inne, równie popularne zastosowanie blachy trapezowej to zadaszenie. Kiedyś dach z owego materiału wykonywano głównie na budynkach gospodarczych i przemysłowych. Nie rzadko tworzono z blachy komórki lub nawet hale magazynowe. Obecnie, dzięki nowoczesnym materiałom i sposobom produkcji oraz obróbki, blacha trapezowa staje się popularnym zadaszeniem domów jednorodzinnych. Zawdzięcza ona to niskiej cenie i trwałości.

Ocynkowana blacha jest także odporna na rdzewienie i uszkodzenia mechaniczne. Powłoki naniesione na nią sprawiają, że nie wymaga konserwacji, co z kolei przedkłada się na jej funkcjonalność i ekonomiczność. Zamiennikiem tego porycia może być elegancka blachodachówka modułowa, np. karpiówka lub na rąbek.

Materiał o wielu „twarzach”

Jak więc widać, blacha trapezowa posiada praktycznie uniwersalne zastosowanie w  budownictwie. Przydatna praktycznie na każdym etapie wznoszenia domu lub innego obiektu. Może stanowić ogrodzenie, zadaszenie lub nawet cały budynek, np. gospodarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *