Soundbar czy kino domowe – jak wybrać?

samsung-soundbar-czy-kino-domowe-jak-wybracWybierając nowy telewizor skupiamy się zazwyczaj na tym, aby zapewnił nam jak najlepszą jakość wyświetlanego obrazu. Wybieramy model, który nam się podoba i pasuje do naszego wnętrza. Zapominamy często o tym, jak dużą rolę pełni nagłośnienie. Dźwięk emitowany przez telewizor nie zawsze jest wystarczający. Jeśli chcemy zadbać o wysoką jakość fonii, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają soundbary. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Soundbary czy kino domowe – co wybrać?

Soundbary to wygodne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Do ich instalacji nie potrzebujemy ani dużej wiedzy, ani czasu. Nie będziemy się męczyć z plątaniną kabli i nie musimy martwić się o to, co z czym powinno być połączone. Nie zajmują dużo miejsca, więc z łatwością umieścimy je obok telewizora. Mogą być wyposażone w odbiorniki Bluetooth oraz Wi-Fi, dzięki czemu soundbary działają podobnie jak głośniki bezprzewodowe. Da się je podpiąć pod komputer lub inne urządzenie mobilne, co stanowi dodatkową zaletę.

Kino domowe z pewnością zapewni bardzo wysoką jakość dźwięku, jednak ma też swoje słabe strony. Nie zawsze jesteśmy w stanie zamontować kino domowe w wybranym pomieszczeniu, gdyż potrzeba do tego odpowiedniej przestrzeni. Zestaw kina domowego jest też zazwyczaj dość drogi, a jego instalacja może okazać się nieco bardziej skomplikowana.

Oglądaj w najwyższej jakości

Podczas zakupów warto też przemyśleć zainwestowanie w odtwarzacze Blu-ray. Są bardziej pojemne od odtwarzaczy DVD. Możemy dzięki nim cieszyć się oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości. Gwarantują też bardzo dobre nagłośnienie. Najprostsze odtwarzacze Blu-ray można dziś kupić nawet za 200 lub 300 złotych.

O czym pamiętać?

  • Poza parametrami technicznymi, zwróćmy uwagę na wygląd. Sprzęt powinien pasować do wystroju pomieszczenia i być elegancki.
  • Niektóre soundbary kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie drogi sprzęt zapewni nam wysoką jakość brzmienia. Możemy znaleźć znacznie tańsze modele, które spełnią nasze oczekiwania.
  • Ich głównym zadaniem jest emitowanie wysokiej jakości dźwięku, dlatego znaczenie ma moc głośników.
  • Pamiętajmy, aby korzystać ze sprzętu sprawdzonych marek. Najczęściej wybierane są soundbary firmy Samsung, Philips, Sony lub Panasonic.
  • Największy komfort użytkowania daje sprzęt wyposażony w odbiorniki Bluetooth.

Przed zakupem soundbara powinniśmy porównać oferty różnych producentów. Zyskamy dzięki temu pewność, że nasz sprzęt będzie najwyższej jakości. Warto poczytać o parametrach konkretnych modeli lub poprosić o pomoc wykwalifikowanych pracowników w wybranym sklepie. Będziemy dzięki temu cieszyć się nie tylko dobrą jakością obrazu, lecz także idealnym nagłośnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *