Blachodachówka i blacha trapezowa – wszystko co musisz wiedzieć

Jeśli planujemy pokrycie dachu, ważny jest wybór odpowiedniej jakości materiału. Istotne jest aby produkt był trwały i odporny na czynniki zewnętrzne, nie odkształcał się pod wpływem temperatury oraz aby woda nie zbierała się. Najlepszym wyborem jest blachodachówka, która oprócz wysokiej jakości wykonania i właściwości estetycznie prezentuje się wizualnie. Dodatkowo jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej i rozmiarowej. Warto także wspomnieć o blasze trapezowej, która mimo mniej atrakcyjnego wyglądu spełnia właściwości takie jak i blachodachówka. Produkty są tanie i łatwo dostępne na rynku, co jest ich atutem.

Pokrycie dachu blachodachówką – co warto wiedzieć?

Wybierając odpowiednie pokrycie dachu zwracamy uwagę na wiele czynników, które są istotne dla prawidłowego stanu i solidności wykonania całego budynku. Blachodachówka to produkt o bardzo dobrych parametrach. Dzięki małej wadze idealnie nadaje się do pokrycia starych i nowych dachów. Mamy pewność, że nie uszkodzi konstrukcji dachu i dodatkowo jest łatwa w montażu i konserwacji. A dzięki zastosowaniu rynien mamy gwarancję, że woda gromadząca się na dachu będzie miała szybki odpływ i nie uszkodzi struktury dachu. Ponadto szeroka gama kolorystyczna idealnie połączy się z całą elewacją budynku, według preferencji klienta. Najczęściej występujące kolory blachodachówki to: czarny, szary, czerwony, zielony i brązowy. 

Blacha trapezowa – co warto wiedzieć?

Blacha trapezowa to także rodzaj pokrycia dachu o podobnych właściwościach i parametrach jak blachodachówka. Materiał ma zastosowanie, dzięki dostępności w szerokiej gamie rozmiarowej, jako pokrycie małych i dużych budynków. Idealnie sprawdzi się do pokrycia domów jednorodzinnych oraz ogromnych hal produkcyjnych. Ponadto jest łatwa w montażu i pracach konserwacyjnych. Wadą blachy trapezowej jest słaba akustyka i pochłanianie dźwięków, przez co intensywne opady deszczu mogą być słyszalne. Jednak można zapobiec temu ocieplając dach wełną mineralną, która ma właściwości poprawiające akustykę wnętrza.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.