Jakie przewody wybrać do swojego sprzętu audio

Twórcą i organizatorem Melodiki jest Rafał Koc. Pomysł powiłby się co najmniej 5 lat temu, wówczas także zaczęto przygotowania do produkcji przewodów i pracę nad nazwą firmy oraz zdaniami różnych artykułów. Ciężkie prace trwały dwa lata. W 2010 roku przedstawiono na rynek pierwszą serię artykułów – przewody Purple Rain, robione w jednej spośród polskich wytwórni (seria Purple Rain nosi znaczenie Made in Poland w pełnej zgodzie z polskim oraz europejskim prawem, jedynym niepolskim składnikiem przewodów są wtyki).

Przewody wysokiej klasy

Melodika MDMJ to najnowocześniejsze przewody polskiego wytwórcy kabli oraz kolumn głośnikowych, spółki Melodika. Propozycja jest uzupełniona o przewody jack stereo 3.5mm – jack stereo 3.5mm. Dotychczasowe rodzaje osiągnęły duże oceny w gazecie branżowej, gdzie podziwiano je za dobrą w tejże grupie cenowej relację wartości do jakości. MDMJ utrzymują tenże kierunek. Z technicznego punktu widzenia Melodika zaprezentowała przekształconą membranę głośników statystycznie oraz niskotonowych. W MKII zrobiono je z gęstszej sieci o ograniczonej gradacji dla większej twardości oraz skuteczniejszego przesyłania mikrodetali.

Cyrkulacja konwertorów przeprowadziła za sobą zmianę formy ich mocowania do skrzynki. Szpalta sprawniej porusza duże poziomy stężenia dźwięku, natomiast przy tymże wygląda zupełnie efektowniej. Melodika oraz wszelkie produkty poprzez nią proponowane, porównywane są do znanej na całym świecie firmy KEM, jaka produkuje doskonałej jakości sprzęt.

Co zapewnia bi-wiring, jaki proponują nam przewody polskiego przedsiębiorstwa Melodika?

Unikamy przekazywania pełno-pasmowego znaku poprzez jeden przewód, sygnał dochodzący do każdej grupy jest od siebie separowany. To z kolei pozwoli na to, iż prądożerny megafon niskotonowy jest „stosowany” samodzielnie, co dobrze oddziałuje na sygnał wysyłany do innych pasm. Rozszczepienie sygnałów ma także kolejną wartość – możemy wykorzystywać dwa rozmaite przewody o nietypowej charakterystyce grania do danych grup oraz w tenże sposób kształtować brzmienie.

Jak pokazały doświadczenia, małe częstości przebiegają szybciej wewnątrz przewodnika, natomiast sygnały o większych frekwencjach na przestrzeni przewodnika. Dzięki zastosowaniu w przewodzie technologii BassCore – dodatkowego procesu basowego 0.85mm do przenoszenia małych częstości, i wiązki 110 x 0.15mm odpowiedzialnej za średnie oraz duże częstości – osiągamy bardziej poważny, skuteczny oraz głęboki dźwięk z prawidłowo sprawdzanym oraz delikatniejszym basem. Również skręcenie przewodników powoduje likwidacją własnych ingerencji kabla, poprzez co dźwięk jest bardziej dokładny oraz przejrzysty. Sprawdź także produkty audio firmy Kef.