Innowacyjne metody nauczania języka angielskiego

Czasami dochodzi do sytuacji, w której okazuje się, że nauka języka angielskiego w szkole jest niewystarczająca. Dlatego też zaczynamy szukać odpowiednich kursów językowych, by podnieść nasze kwalifikacje. Nauka może być naprawdę ciekawa i jednocześnie bardzo efektywna, gdy postawimy na naukę metodami innowacyjnymi. Czym są te metody? Na czym bazują? Aby opowiedzieć o nich, warto najpierw je poznać.

Total Psychical Response – metoda TPR

Metoda TPR jest jedną z najbardziej innowacyjnych metod nauczania, została ona oparta na teorii prawej i lewej półkuli mózgowej. Według teorii lewa półkula odpowiada za mowę i logiczne myślenie, natomiast prawa jest odpowiedzialna za wyobraźnie i naszą intuicję. U małych dzieci prym wiedzie prawa półkula, a z biegiem dorastania to lewa półkula staje się dominująca.  

Nauka tą metodą dobrze sprawdza się u dzieci, ale nie oznacza to iż dorośli są z niej skreśleni. Tutaj nauka odbywa się całym ciałem. W czasie kursu uczeń aktywnie uczestniczy w całym procesie, powtarzając zdania i naśladując emocje. W tej metodzie praktycznie nie korzysta się z gramatyki, dlatego dorosłym może być troszkę ciężej.

Community Language Learning – metoda CLL

CLL to już nie typowa metoda, a forma nauki, porównywana do terapii. Tutaj bardzo ważne jest samopoczucie ucznia. Nauczyciel nie pełni roli native speakera, a bardziej terapeuty, bowiem to my mamy dużą swobodę działania w tej metodzie. Te lekcje odbywają się w bardzo spokojnej atmosferze. Dzięki temu nasz mózg jest w stanie przyswoić więcej wiedzy i szybciej przetrawić informacje. Tutaj spokój przekłada się na efektywność i jakość nauczania.

Nowa i Innowacyjna nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/  polega na wykorzystaniu sporych możliwości naszego ciała i mózgu. W metodach tradycyjnych nacisk na dane dziedziny przynosi efekty, a w metodach nowoczesnych jesteśmy skupieni na czymś zupełnie innym. Pamiętajmy jednak, że aby nauka dała nam jak najwięcej, my także musimy być w nią bardzo zaangażowani. Dzięki dobrze dobranej metodzie jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę wysoki poziom angielskiego.