Inteligentny dom na festiwalu robotów w Poznaniu

domKolejna edycja festiwalu robotyki w Polsce odbędzie się już 18 maja w Poznaniu. To gratka dla wszystkich pasjonatów technologii. Podczas CybAiRBot 2013 na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej będzie można  nie tylko zobaczyć walczące ze sobą najlepsze roboty, ale także dowiedzieć się, czym jest inteligencja budynkowa.
CybAiRBot 2013 to atrakcja przede wszystkim dla konstruktorów. Stworzone przez nich roboty będą walczyć w kilku kategoriach o ufundowane przez sponsorów – firmy Volkswagen i Fibar Group – nagrody, których pula przekracza 20 tys. zł. Tegoroczna edycja wydarzenia z pewnością przyciągnie też pasjonatów nowinek technologicznych, chcących zobaczyć z bliska profesjonalne roboty, a także poznać ich twórców. Dla młodszych uczestników przygotowano warsztaty, z kolei dla starszych – szereg wykładów otwartych oraz prezentacji nie tylko na temat robotyki, ale też innych nowoczesnych technologii. Będą one dotyczyć między innymi inteligentnych domów – innowacyjnego rozwiązania, które pozwala zautomatyzować pracę wszystkich domowych urządzeń.
– Podczas wykładów powiemy, jak to możliwe, że dziś żelazko czy światło możemy wyłączyć smartfonem, gdy już jesteśmy w drodze do pracy lub jak dom może nas przywitać po powrocie.

laweta Częstochowa

Zdradzimy, kim jest tajemnicza wirtualna asystentka LiLi i w czym może nam pomóc. Opowiemy też, na czym polega inteligencja systemu. A co najważniejsze – udowodnimy, że na takie udogodnienia nie musimy wydawać dużych sum – mówi Maciej Fiedler, prezes Fibar Group, producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. – Podczas festiwalu zainaugurujemy także konkurs, w którym nagrodą będzie płatny staż w naszej firmie – dodaje.
Festiwal Robotyki CybAiRBot 2013 odbędzie się 18 maja 2013 r. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2). Wykłady otwarte na temat inteligentnego systemu FIBARO zaplanowano na godz. 11.30, 13.00, 14.00 i 14.30 w sali C3.

Dodaj komentarz