Samsung Galaxy S6 – potężny, multimedialny telefon

21-samsung-galaxyWyjątkowo szybki telefon, który oferuje każdemu użytkownikowi masę możliwości – właśnie taki jest Samsung Galaxy S6.

Klasowy smartfon renomowanego producenta

Samsung to jeden z największych na świecie wytwórców sprzętu elektronicznego, który wywodzi się z Korei Południowej. Niemal 80 lat tradycji procentuje i każdego roku koncern prezentuje bardzo interesujące modele telefonów, które natychmiast zyskują dużą sympatię użytkowników. Nie jest to dzieło przypadku. Komórki od Samsunga od dawna już słyną ze znakomitej funkcjonalności oraz bezawaryjności.

Dokładnie taki jest Samsung Galaxy S6. Kolejny z serii Galaxy zachwyca funkcjonalnością oraz łatwością obsługi, a oferowane przez niego parametry stawiają go w absolutnej czołówce w swojej klasie. Do tego nie sposób pominąć klasowych multimediów, dzięki którym wykonanie profesjonalnego zdjęcia czy nagranie filmu w wysokiej jakości to kwestia zaledwie kilku kliknięć w dotykowy ekran.

Rewelacyjny wyświetlacz Samsunga

Galaxy S6 to smartfon średnich rozmiarów, co znacząco ułatwia obsługę jedną ręką lub schowanie urządzenia w kieszeni. Jego wymiary wynoszą 143,4 mm wysokości, 70,5 mm szerokości oraz 6,8 mm grubości, całkowita waga to natomiast 138 g. W tak poręcznej konstrukcji udało się zawrzeć wyświetlacz o przekątnej ekranu aż 5,1 cala, dzięki czemu oglądanie filmów czy przeglądanie witryn internetowych staje się bardzo komfortowe. To samo dotyczy również mediów społecznościowych.

Przy produkcji wykorzystano nowoczesną matrycę AMOLED, która nie tylko potęguje efekt wizualny, ale jest również bardzo wytrzymała na uszkodzenia i zadrapania. Zastosowany format QHD (2560×1440 pikseli) zapewnia doskonałą ostrość barw oraz świetny kontrast.

Samsung Galaxy S6 – multimedia na najwyższym poziomie

Nowe S6 to podręczne i mobilne kino domowe ukryte pod postacią smartfona. Znakomita jakość dźwięku sprawia, że prowadząc rozmowę telefoniczną możesz odnieść wrażenie, że Twój rozmówca stoi obok Ciebie. Podobny efekt można dostrzec słuchając ulubionej muzyki. Redukcja szumów, wydajność dźwięku oraz jego emisja w najczystszej postaci zdecydowanie wyróżniają to urządzenie na tle konkurencji.

Prawdziwą potęgę Galaxy S6 można jednak dostrzec, biorąc pod lupę zastosowaną tu optykę. Telefon posiada 2 aparaty, przy czym tylny wyposażono w matrycę o rozdzielczości 16 Mpix. Dzięki temu możliwe stało się nagrywanie materiałów wideo w jakości 4K, czyli poczwórnym HD. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno takie parametry spotykane były jedynie w profesjonalnym sprzęcie.

Przedni aparat ma matrycę o rozdzielczości 5 Mpix. Jeśli lubisz robić selfie lub zdjęcia grupowe, z pewnością będziesz zadowolony z ich jakości. Wykonane zdjęcia i filmy możesz niemal w nieskończoność edytować i obrabiać w dowolny sposób – wbudowane aplikacje dają naprawdę spore pole do popisu w tej kwestii.

LTE – bez tego ani rusz

Jeżeli telefon określa się mianem multimedialnego, musi on posiadać standard LTE. Szybka transmisja danych przydaje się w rozmaitych sytuacjach. Pozwala na szybkie ściągnięcie i obejrzenie prezentacji w pracy czy zbuforowanie filmu w jakości HD, co umila podróż pociągiem lub samochodem. W przypadku Samsunga Galaxy S6 prędkość transmisji danych dochodzi do 300 Mb/s, co jest naprawdę znakomitym wynikiem.

Dodaj komentarz