Zalety specjalistycznego obuwia medycznego

300_300_productGfx_8662029e5ee78625f61e2e6e646d4f28Warunki panujące w szpitalach, aptekach czy przychodniach muszą charakteryzować się sterylnością. Higiena i czystość są tutaj czynnikiem koniecznym, który wpływa pozytywnie nie tylko na pracowników, ale również pacjentów. Pracownicy powinni zostać wyposażeni w odpowiednie stroje pracownicze, które w dużym stopniu wpłyną na komfort wykonywanych czynności.

Podstawowe zalety specjalistycznego obuwia

W pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę na obuwie. Musi ono spełniać odpowiednie warunki co znacznie zwiększy komfort oraz efektywność pracy. Ze względu na wielogodzinny okres użytkowania obuwia, materiały, z których zostało ono wykonane muszą gwarantować dobry przepływ powietrza. Wpłynie to pozytywnie na aspekty higieniczne oraz wyeliminuje poczucie zmęczenia. Co więcej, tworzywo powinno ograniczać do minimum produkcję potu, neutralizować nieprzyjemne zapachy oraz zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów. Ważne jest, aby materiał nie był toksyczny. Ze względu na jego długotrwałe użytkowanie, musi on również wykazywać się wysoką odpornością na niszczenie i starzenie się. Z tego powodu, najlepiej będzie jeśli obuwie medyczne zostanie wykonane z styreno-etyleno-butadieno-styrenu.

Istotne elementy

Równie istotną kwestią, na którą warto zwracać uwagę przy wyborze obuwia medycznego jest wkładka. Ważne jest, aby absorbowała ona wstrząsy występujące w okolicach pięty. Dzięki temu, zniknie ryzyko występowania wszelkich odcisków czy otarć. Ponadto, rozwiązanie to eliminuje wszelkie mikro urazy i zapobiega zmęczeniu nóg. Odpowiedni kształt wkładki zapewni natomiast lepszy przepływ krwi oraz większy komfort użytkowania. Podeszwa również jest istotnym elementem, który może w dużym stopniu wpływać na bezpieczeństwo pracowników. Jej właściwy profil i odpowiednio dobrane, antypoślizgowe tworzywo doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, w których często występuje ryzyko pośliźnięcia się. Dotyczy to również pomieszczeń gastronomicznych, w których często dochodzi do rozlewania się różnego rodzaju płynów czy cieczy.

Odpowiednie obuwie to podstawa każdego stroju pracowniczego. Z tego powodu, specjalistyczne obuwie nadaje się nie tylko do placówek medycznych, ale sprawdza się również w branży gastronomicznej, hotelarskiej czy przemysłowej. Pamiętajmy, że tylko inwestycja w najlepszej jakości tworzywa oraz dobrze zaprojektowane produkty zapewni użytkownikom bezpieczeństwo i komfort, a także poświadczy dobrze o pracodawcy.

Dodaj komentarz