Znajomość języka angielskiego w Polsce

learn-586409_640Według badań przeprowadzanych w trakcie kilku ostatnich lat Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce państw z całego świata, w których ludzie najlepiej posługują się językiem angielskim. Postęp nauki tego języka w naszym kraju jest znaczący. Pod względem umiejętności i wiedzy wyprzedzamy Belgię, Francję a nawet Japonię czy Niemcy.

W ciągu ostatnich kilku lat Polska odnotowała znaczny wzrost jeśli chodzi o poziom znajomości języka angielskiego. Polacy zauważyli zatem, że znajomość tego języka obcego jest bardzo potrzebna i coraz więcej osób zaczęło uczęszczać na kursy angielskiego. Nauka języków obcych sprawia nam coraz mniej trudności, a wręcz przeciwnie staje się to naszym hobby.

Jak się okazało po opublikowaniu wyników badań z 2012 r., siedem krajów z najlepszą znajomością języka angielskiego to małe europejskie narody. Przez małą powierzchnię kraju zostały one niejako zmuszone do przyjęcia międzynarodowej perspektywy. Tuż za nimi znalazła się Polska, która w porównaniu do pierwszych miejsc rankingu, jest relatywnie dużym i ludnym państwem. W rankingu tym nasz naród deklasuje inne europejskie kraje o podobnej do naszej liczbie ludności.

Polacy wiedzą, że dzięki nauce języka są w stanie osiągnąć więcej. Okazuje się on pomocny w prowadzeniu między innymi działalności biznesowej. Dlatego też szkoły językowe wyszły na przeciw przedsiębiorcom i wprowadziły specjalistyczne kursy angielskiego dostosowane do konkretnych branży.
Lepsza znajomość angielskiego w Polsce będzie na pewno procentować i dzięki niej nasz kraj będzie bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów.
W Polsce istnieje już świadomość, że lepsza znajomość języków obcych gwarantuje nam lepszą pracę, w innych krajach europejskich jeszcze niestety nie do końca.

Dodaj komentarz