Co technologia, to inna naprawa

pexels-photo-422197Nie jest tajemnicą, że kwestia naprawy samochodu nie może być z góry ustalona cennikiem. Wszystko dlatego, że w zależności od rodzaju samochodu, będzie trzeba wydać inne pieniądze na zakup części oraz poświęcić inny wysiłek na ich wymianę.

Nie ma mechanika od wszystkiego

Mechanicy zaczynają się specjalizować w naprawie aut, tak jak chirurdzy specjalizują się w częściach ciała. Trudno być mechanikiem od wszystkiego, ponieważ  „organizm” każdego samochodu jest inny. To celowy zabieg producentów, którzy poza zarabianiem pieniędzy na sprzedaży aut, zarabiają także na ich częściach. Dodatkowo, mechanik, który posiada umiejętność naprawy określonego modelu samochodu, może znaleźć pracę szybciej. Wszystko dlatego, że jedne modele aut są w trendzie, inne nie. Jedne często trafiają do warsztatów, inne rzadko. Finalnie duże zakłady naprawy samochodów http://www.impwar.pl/ muszą posiadać specjalistów od określonych modeli, by godziwie zarobić.

Różna technologia, inna cena

Za technologię się płaci. Oczywiście to bardzo widowiskowe, wyjechać z salonu nowym modelem Porsche ale jeśli ledwo uzbierałeś pieniądze na zakup tego auta, lepiej nie realizuj tego marzenia. Chodzi o cenę potencjalnej naprawy oraz wymaganego corocznego przeglądu. U każdego samochodu cena wygląda inaczej. Niektóre auta posiadają łatwo dostępne części, innych części trzeba szukać na zagranicznych sklepach, potem je sprowadzać i jeszcze męczyć się z nową, nieznaną technologią podczas naprawy. Finalnie, naprawa małej usterki u jednego samochodu wyniesie tyle samo, co wymiana całego rozrządu u drugiego.

W popularnym samochodzie takim jak Seicento, jak coś się popsuje, nie trzeba się specjalnie stresować, ponieważ serwis może kosztować maksymalnie 2000 zł na 100 000 km.  Z kolei w samochodach nowszych, produkowanych po 2010 roku, wspomniana kwota może starczyć wyłącznie na naprawę małej usterki. Dlatego prowadzenie danego modelu samochodu jest symbolem statusu społecznego. Posiadanie nowego modelu auta to też wypłacalność w przypadku jego serwisu. Dlatego przed zakupem auta, warto dokładnie się zastanowić, czy spełnienie marzenia jest warte danej ceny, która znacznie wykracza poza cenę samego auta.

Dodaj komentarz