Znakomite wideo z Galaxy S7

techringNowy Samsung Galaxy S7 to telefon w pełni multimedialny, który pozwala na zapis wideo w jakości 4K.

Multimedia w smartfonach

Rozwój technologii mobilnych nabrał w ostatnich dwóch dekadach niesamowitego tempa. Wszystkie koncerny dysponują własnymi ośrodkami badawczymi na całym świecie, gdzie naukowcy i projektanci nieustannie pracują nad nowymi rozwiązaniami. Dzięki temu użytkownicy smartfonów niemal z roku na rok mogą cieszyć się coraz większymi możliwościami.

Wystarczy przypomnieć sobie komórki, jakimi dysponowaliśmy 20 lat temu. Ich użyteczność i funkcjonalność nawet wtedy budziły wątpliwości, a jakiekolwiek porównania z dzisiejszymi telefonami nie mają po prostu żadnego sensu. Ogromny postęp jest zauważalny szczególnie w przypadku multimediów. Jakość emisji dźwięku czy wyświetlanego obrazu i wideo pozwalają na komfortowe oglądanie filmów i seriali on-line. Dostęp do szybkiego łącza internetowego kreuje przed użytkownikami niemal nieograniczone możliwości, aż trudno wyobrazić sobie, jak będą wyglądały smartfony za kilka lat.

Obecnie panuje trend na smartfony multimedialne, same multimedia są również utożsamiane z przyszłością wszelkich technologii mobilnych. Znakomitym przykładem telefonu multimedialnego jest Samsung Galaxy S7. Elektroniczny gigant z Azji po raz kolejny udowodnił, że należy do najbardziej innowacyjnych producentów komórek na świecie.

Multimedialny Samsung Galaxy S7

Mocne strony nowego Galaxy S7 można wymieniać bardzo długo. Wydajny procesor ośmiordzeniowy (4 x 2,3 GHz + 4 x 1,6 GHz) to gwarancja płynnej i szybkiej pracy nawet przy wielu aplikacjach uruchomionych w tle. Projektanci zadbali także o klasowy wyświetlacz o przekątnej ekranu wynoszącej 5,1 cala. Znakomicie sprawdza się również czytnik linii papilarnych, dzięki czemu nikt niepowołany nie odblokuje Twojego telefonu.

Prawdziwą perełką w tym urządzeniu jest jednak aparat. Główna kamera umieszczona na tylnej obudowie posiada matrycę o rozdzielczości 12 Mpix, z przodu znajduje się natomiast aparat 5 Mpix. Zadbano m.in. o poprawę działania autofokusa, powiększenie pikseli oraz poprawę balansu kolorów, dzięki czemu wykonane fotografie i filmy są wyraziste i zachwycają pełnią barw.

Tym, co najbardziej zaskakuje, jest jakość zapisu wideo. Wielu użytkowników przyzwyczaiło się już do rejestrowania filmów za pomocą komórki w jakości HD, Samsung Galaxy S7 oferuje jednak format aż czterokrotnie lepszy – czyli 4K. Standard ten jeszcze do niedawna spotykany był głównie w drogich, wysokiej klasy telewizorach lub sprzęcie specjalistycznym.

Zapisując wideo w 4K, zachowasz wspomnienia w znakomitej jakości. Pozwoli to na odtworzenie materiału nie tylko w dowolnym momencie na komórce, ale również na znacznie większych odbiornikach, a nawet za pomocą projektora. Płynność ruchu oraz odwzorowanie detali szybko przywołają uchwycone chwile, co bez wątpienia wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

Edycja i montaż filmów

To nie koniec możliwości oferowanych przez Galaxy S7. Zaledwie kilka kliknięć w wyświetlacz dzieli Cię od edycji nagranego wideo, a nawet stworzenia własnego filmu, np. z wyjazdu ze znajomymi. Pobierz jedną z bezpłatnych aplikacji stworzonych do tego celu i wybierz z pamięci telefonu zdjęcia i filmy, które chcesz zmontować. Następnie dobierz podkład muzyczny, przejścia i gotowe – oto Twoje pierwsze wideo!

Jakość montażu jest naprawdę wysoka, a wielu materiałów nie powstydziliby się profesjonaliści. Podziel się wspomnieniami i doskonałymi filmami, które nagrałeś samodzielnie i umieść je w social mediach lub wyślij bezpośrednio do znajomych. Wszystko to jest możliwe razem z telefonem Samsung Galaxy S7.

Dodaj komentarz