Czy warto naprawiać kosiarkę?

Zepsuta kosiarka może utrudnić nam prace ogrodowe lub, co gorsza, zatrzymać nas w połowie koszenia trawnika. Wtedy najczęściej musimy stanąć przed trudnym z pozoru wyborem – kupić nowy sprzęt czy może lepiej zamówić części i przywrócić starą kosiarkę do „życia”? Jeśli zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie bardziej opłacalne, to w tym artykule przeczytasz o tym, czy warto ją reanimować, gdy się zepsuje, czy po prostu kupić nową.

Naprawa kosiarki – kiedy ma sens?

Jeśli kupiliśmy porządny sprzęt, czyli np. kosiarkę spalinową, to perspektywa zainwestowania w kolejny model wydaje nam się niedorzeczna. W końcu zakup części będzie tańszy, a gdy rozeznamy się w sieci, to samodzielnie wymienimy to, co zostało zepsute i kosiarka będzie działać jak nowa. Nie zawsze tak to wygląda w praktyce. Może bowiem okazać się, że usterka dotyczy elementu, którego nie znajdziemy w żadnym sklepie lub będzie on droższy od nowej kosiarki. Jednak zawsze lepiej najpierw dokładnie sprawdzić, co mogło się zepsuć. Jeśli jest to jedynie silnik, to szybko i niedrogo kupimy części do silnika Briggs&Stratton, np. w tym sklepie internetowym: https://ogrodexmilicz.pl. Co jeszcze warto naprawić samodzielnie? I jak dbać o kosiarkę, by posłużyła nam jak najdłużej i maksymalnie obniżyć ryzyko usterek tego sprzętu? Sprawdzimy to poniżej.

Zakup części do kosiarki czy nowego sprzętu?

Kosiarka może się zepsuć bez względu na to, jak bardzo o nią dbamy. Wystarczy nieuwaga przy grabieniu trawnika przed koszeniem lub po prostu wiek sprzętu. Możemy także wlać nieodpowiedni płyn do kosiarki spalinowej lub nie mieć wpływu na przepięcia w gniazdku, gdy używamy tej na prąd. Takie nieszczęśliwe wypadki najczęściej kończą się poważnymi uszkodzeniami, ale mimo wszystko da się je naprawić i to w cenie niższej niż zakup nowej kosiarki. Wystarczy jedynie znaleźć sklep z częściami zamiennymi.

Jak dbać o kosiarkę?

Konserwacja kosiarki to klucz do tego, by posłużyła jak najdłużej. Po sezonie warto ją porządnie wyczyścić, naoliwić i użyć preparatów antykorozyjnych. Możemy również skontrolować stan ostrza i w razie czego założyć nowe. Dbajmy także o to, by w trawniku było jak najmniej kamieni, patyków i innych śmieci, które mogą uszkodzić daną część kosiarki. W ten sposób sprawimy, że nasz sprzęt będzie zawsze gotowy do pracy i zaoszczędzimy na naprawie.


Dodaj komentarz