Cechy idealnego pokrycia dachowego
Wiele osób zastanawia się nad tym, czy istnieje idealne pokrycie dachowe, mogące spełnić wszystkie oczekiwania. Ile gustów, tyle rodzajów dachów. Jedno jednak jest niezmienne – każdy szuka trwałego i ekonomicznego poszycia, które przetrwa lata. W tej kwestii droga do kompromisu jest bardzo prosta i wskazuje ją blachodachówka – numer jeden wśród innowacyjnych zadaszeń ze stali.
Tanie, ale dobre – blachodachówka
Szukając taniego, ale zarazem trwałego poszycia, łatwo jest wpaść w pułapkę. Nie zawsze coś w niższej cenie jest gorszej jakości od tego, na co nałożoną większą marżę. Podobnie jest na rynku pokryć dachowych. Część z nich jest droga tylko i wyłącznie ze względu na popularność, a cena nie ma za wiele wspólnego z faktycznym standardem materiału. Przykładem produktu na dach, którego jakość jest pozytywnie nieadekwatna do ceny, okazuje się być właśnie blachodachówka. W zestawieniu z dachówką ceramiczną, można rzec, że to naprawdę tanie poszycie. Wiele osób więc wybiera dachówkę, ponieważ mylnie zakłada, że drożej to lepiej.
Blachodachówka – wszystkie jej tajemnice
Tajniki solidności tego zadaszenia, tkwią w sposobie jego produkcji i obróbki. Każdy etap pozyskiwania blachodachówki jest starannie przemyślany i realizowany z pomocą innowacyjnych rozwiązań, najważniejsze powłoki, składają się z warstw, dzięki czemu, dach pokryty tym materiałem jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dodatkowe wypustki i wzory na blasze, pozwalają dopasować ją do różnych stylów architektonicznych budynków, na których mają być położone. Przykładem takiego rozwiązania jest blachodachówka karpiówka, której faktura przypomina zadaszenie średniowiecznych budynków: zamków, pałaców, kamienic, wież i kościołów. To dlatego tak często wykorzystuje się ją do odnowienia zabytkowych budowli.
Dachy z blachy i ich zalety
Innym, ekonomicznym rozwiązaniem jeśli chodzi o zadaszenie, jest blacha trapezowa. Wyróżnia ją przede wszystkim lekkość i niska cena oraz odporność na zniszczenia. Nie odkształca się i nie pęka, dzięki czemu perfekcyjnie ochroni dom lub inny budynek. Może być także wykorzystana do zadaszenia budynków gospodarczych lub przemysłowych. Blacha trapezowa, podobnie jak blachodachówka, jest dostępna w powłoce alycynkowej lub ocynkowej.