Dlaczego lepiej zamówić beton towarowy niż samodzielnie przygotować wylewkę?

Im lepszy beton, tym większa gwarancja, że efekty naszej pracy na budowie będą trwałe i wytrzymałe. W związku z tym zdecydowanie warto zamówić beton towarowy w renomowanej betoniarni. Czemu to rozwiązanie jest bardziej korzystne niż przygotowywanie wylewki na miejscu, w betoniarkach?

Beton wyrabiany na budowie – ryzyko

Choć coraz więcej osób decyduje się na zamówienie betonu towarowego, to jednak wciąż często można się spotkać z mieszanką przygotowywaną w betoniarkach na budowie. Za powód podaje się zazwyczaj rzekome oszczędności i pozorną łatwość w wyrabianiu wylewki.

Niestety nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Przede wszystkim, decydując się na samodzielne wytworzenie betonu w niewielkich maszynach, bardzo trudno o to, by proporcje składników były takie same w każdej porcji. W związku z tym otrzymujemy wylewkę o różnych właściwościach. Poza tym najczęściej wykorzystuje się słabej jakości kruszywa, co również znacząco przekłada się na trwałość materiału.

Źle opracowana receptura wylewki betonowej może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Przykładowo często popełnianym błędem jest dodawanie zbyt dużej ilości wody, co prowadzi do tego, że beton nie wysycha właściwie, a wykonane z niego fundamenty mogą kruszeć i pękać. 

Beton towarowy – zalety

Wpisując w wyszukiwarkę „beton Radomsko”, z łatwością natkniemy się na oferty betoniarni. Obecnie nie tak trudno znaleźć dobrego dostawcę – doskonałej jakości beton towarowy możemy zamówić m.in. na http://wlodar.com.pl/.

Wykorzystanie betonu towarowego ma wiele zalet. Przede wszystkim mamy pewność, że uzyskujemy wylewkę przygotowaną według najnowszych norm, spełniającą wszystkie wymagane standardy. Cały proces wytwarzania mieszanki jest zautomatyzowany, dzięki czemu każda przygotowywana porcja ma dokładnie taką samą ilość dodawanych składników. W ten sposób nie ma wątpliwości, że beton osiąga określone parametry i nie będzie żadnych problemów z jego wiązaniem – oczywiście pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednią pielęgnację.

Beton towarowy jest przewożony na teren budowy dzięki betonowozom lub samochodom samowyładowawczym. Nie musimy się zatem martwić o bezpieczny transport.

Dodaj komentarz