Dodatkowe funkcje rejestratorów samochodowych

xblitz_dual_core_kamera_przód_i_kamera_tył_mniejszeDo pożyteczności i korzyści płynących z rejestratorów samochodowych, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Poza podstawowymi funkcjami większość obecnych kamer posiada dodatkowe opcje, które mogą okazać się bardzo pomocne.

 

Podstawowe parametry

Najważniejszym elementem kamery samochodowej jest oczywiście jakość nagrania. To właśnie filmy dobrej jakości są gwarancją tego, że nagranie będzie przydatne w spornych sytuacjach. Może się ono bowiem stać nawet dowodem w sądzie lub pomóc policji znaleźć winnego, który uciekł z miejsca zdarzenia drogowego. Ważny jest także kąt nagrywania, tak aby na filmie widoczne były przynajmniej dwa pasy ruchu oraz pobocze. W ten sposób sytuacja zarejestrowana na nagraniu nie będzie pozostawiać żadnych wątpliwości, co do winy sprawcy. I tak film powinien być nagrany w jakości Full HD, a kąt nagrywania powinien wynosić przynajmniej 120 stopni. Przyjmuje się takie parametry za podstawowe w prawie każdym urządzeniu aktualnie dostępnym na rynku. Oczywiście można kupić kamerę z lepszym osprzętem, jednak jego cena jest relatywnie wyższa.

Opcje dodatkowe

Praktycznie każda kamera samochodowa posiada więcej opcji niż tylko rejestrowanie trasy na obrazie o wysokiej rozdzielczości. Dobrze jest wybrać model dostosowany do Twoich potrzeb. Wykonany z dobrej jakości materiałów sprzęt renomowanej marki Xblitz Dual Core to kamera, która rejestruje sytuację zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Ponadto wyposażona została w detektor ruchu, który automatycznie uruchamia nagrywanie w momencie, gdy wykryje zmiany w krajobrazie, czyli w chwili, gdy samochód zaczyna się poruszać. G-sensor czyli czujnik grawitacyjny uruchamia się natomiast w momencie, gdy wyczuje ostre hamowanie bądź uderzenie, dzięki czemu automatycznie zabezpiecza zapisany materiał przed nadpisaniem czy przypadkowym usunięciem. Dobrą opcją jest również nagrywanie w pętli, czyli nadpisywanie nowych filmów nad starymi nagraniami, gdy skończy się miejsce. Warto także zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość dołożenia zewnętrznej pamięci, np. w postaci kardy SD oraz czy istnieje możliwość podłączenia kamery do gniazda samochodowego w celu ładowania. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla kierowców zawodowych, którzy spędzają w trasie po kilka godzin dziennie.

Dodaj komentarz