Gdzie kupić waluty na spłatę kredytu?

Kredytobiorcy zostali uwolnieni od konieczności zakupu waluty na spłatę kredytu po wysokich kursach bankowych, z chwilą wejścia w życie tzw. ustawy antyspreadowej kilka lat temu. Kiedy myślimy o wymianie waluty, najczęściej przychodzą nam do głowy banki i kantory stacjonarne. Tymczasem tańszym i coraz popularniejszym sposobem zakupu walut są kantory internetowe.

Wymiana walut w sposób tradycyjny odbywa się za pośrednictwem banku lub w stacjonarnych kantorach. Ustawa antyspreadowa zmusiła niejako banki do obniżenia spreadów (czyli różnicy pomiędzy ceną kupna, a ceną sprzedaży walut) i można przebierać w ich ofertach sprzedaży walut. Wciąż jednak ceny w bankach są wyższe niż w kantorach. A najniższe ceny na rynku są w stanie zaoferować kantory internetowe. Jest to związane przede wszystkim z mniejszymi kosztami prowadzenia działalności w sieci. Coraz więcej kredytobiorców decydując się na zakup walut online, obniża swoje comiesięczne zobowiązania.

Koszty i oszczędności

Założenie konta w serwisie internetowej wymiany walut jest bezpłatne. Ewentualne dodatkowe opłaty związane są z dokonywaniem przelewów. W związku z tym warto zapoznać się z listą banków współpracujących z danym kantorem. Wszelkie koszty zawsze powinny być podawane przed zatwierdzeniem transakcji.

Nawet nieznaczny wzrost kursu waluty przekłada się na wysokość raty kredytu. Kantory internetowe aktualizują kursy nawet co kilka sekund. Klienci mogą dokonać transakcji od razu po zapoznaniu się z kursem. Kwota wymienianych pieniędzy jest dokładnie ustalana i nic nas nie zaskoczy, co niekoniecznie jest gwarantowane w przypadku kantorów stacjonarnych. Bardzo często po przyjeździe do placówki stacjonarnej, możemy przekonać się, iż kurs zmienił się na naszą niekorzyść. Zdarzają się też sytuacje, kiedy w jednej placówce stacjonarnej nie uda nam się kupić całej potrzebnej kwoty i czeka nas podróż w poszukiwaniu innego kantoru. Zakupy walut online nie mają takich problemów, są więc nie tylko oszczędnością pieniędzy, ale także czasu.

Jak działa kantor internetowy?

Zasady działania internetowej wymiany walut nie są skomplikowane. Jak mówi przedstawiciel kantoru Centnet.pl:

– „Nasz kantor umożliwia pozyskanie waluty już w kilku prostych krokach. Aby rozpocząć korzystanie z niego, należy zarejestrować się na jego stronie, wypełniając formularz, a także zapoznać się z regulaminem usług. Warunkiem wymiany walut online jest wprowadzenie co najmniej jednego rachunku złotowego i jednego rachunku walutowego”.

Za pomocą udostępnianego przez kantor kalkulatora z aktualnymi kursami walut online, wyliczamy ile środków potrzebnych będzie na zakup potrzebnej ilości waluty. Zlecamy wymianę środków i przelewamy obliczoną kwotę na wskazany numer konta. Kiedy jest ona zaksięgowana, otrzymujemy potwierdzenie, a następnie zwrotny przelew na wskazany podczas zlecenia transakcji numer rachunku, np. kredytodawcy. Czas realizacji jest uzależniony od banku, ale w przypadku kiedy nasze konto znajduje się w tym samym banku, co konto serwisu, trwa to od kilku do kilkudziesięciu minut.

Dodaj komentarz