Oprogramowanie CAM hyperMILL – dlaczego warto?

Oprogramowania wspierające wytwarzanie produktów wdrażane są w firmach produkcyjnych o rozmaitym profilu działalności. Niezależnie od branży czy też wielkości przedsiębiorstwa, znacząco usprawniają pracę całego zespołu. Dzięki programom CAM proces produkcyjny przyspiesza, a koszt wykonania pojedynczego elementu zostaje zredukowany do minimum. Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj jakość i funkcjonalność samego oprogramowania. Jednym z najlepszych programów CAM dostępnych na polskim rynku jest hyperMILL.

Dostępność oprogramowania CAM hyperMILL

CAM hyperMILL to flagowy produkt OPEN MIND Technologies AG – światowego lidera technologii na cyfrowym rynku produkcyjnym. Oprogramowanie hyperMILL zyskało uznanie rozmaitych firm produkcyjnych w wielu krajach całego świata, dotarło także do Polski.

Funkcjonalne oprogramowanie można w Polsce nabyć od firmy, która znalazła się w gronie europejskich partnerów handlowych OPEN MIND. Mowa o CAM Technology – firma jest wyłącznym dystrybutorem CAM hyperMILL w naszym kraju i aktywnie promuje produkt poprzez uczestnictwo w Targach TOOLEX oraz rozmaitych prezentacjach i szkoleniach organizowanych m.in. przez wiodących producentów maszyn CNC.

Współpraca z CAM Technology nie kończy się w momencie, gdy proces zakupowy dobiegnie końca. Dystrybutor zajmuje się również wdrożeniem oprogramowania w firmie klienta i szkoli pracowników z obsługi CAM hyperMILL. Podczas szkoleń odbywają się zajęcia praktycznie, nierzadko z wykorzystaniem przykładów klientów. Udział w szkoleniu pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykorzystania pełnych możliwości nowoczesnego oprogramowania CAM.

Najważniejsze zalety programu hyperMILL

hyperMILL to zaawansowany system CAM do sterowania maszyn CNC – wdrożenie i stosowanie systemu korzystanie wpływa na pracę całej firmy. Dochodzi do skrócenia czasu programowania, wyeliminowania ryzyka wystąpienia kolizji, obniżenia kosztów produkcji i zwiększenia wydajności pracy maszyn CNC, a także ludzi zajmujących się ich obsługą.

Oprogramowanie CAM hyperMILL sprawdza się w wielu typach obróbki. Dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji, umożliwia szybkie, niezwykle bezpieczne i wydajne programowanie dla 2D, 3D i w 5-osiach. W każdym typie obróbki możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości powierzchni produktu i to w stosunkowo krótkim czasie.

Kolejną zaletą oprogramowania jest to, iż jego obsługa nie przysparza trudności. Udział w praktycznym szkoleniu wystarcza, by każdy mógł programować i wykonywać obróbkę, nawet jeśli dotychczas nie miał styczności z zaawansowanym programem CAM.

Koniecznie należy również wspomnieć o narzędziach kształtnych. Dzięki zastosowaniu wszechstronnego i elastycznego oprogramowania, ich możliwości mogą być w pełni wykorzystane, a jednocześnie dochodzi do wydłużenia żywotność pojedynczego narzędzia.

hyperMILL to program funkcjonalny, dlatego chętnie wykorzystywany przez rozmaite firmy. Dużym uznaniem cieszy się zwłaszcza w przedsiębiorstwach z branży motoryzacyjnej, w przemyśle maszynowym i lotniczym. Znajduje zastosowania w energetyce i metalurgii, a także w firmach zajmujących się wykonywaniem form i matryc z tworzyw sztucznych.


Dodaj komentarz