Kino we własnym domu – wszystko o technologii UHD

telewizor-uhdStatystyczny Polak chodzi do kina średnio 2 razy w roku. Nie jest to dobry wynik, jeśli pod uwagę weźmiemy dane, jakie dotyczą mieszkańców innych krajów Europy. Dla przykładu, statystyczny Irlandczyk odwiedza kino cztery razy w roku. Główną przyczyną tak miernego wyniku nie jest wcale brak pieniędzy czy brak zainteresowania dobrym filmem. Do kina nie chodzimy głównie przez brak czasu. Nadeszła pora by to zmienić.

Poznaj technologię UHD

Wydaje się, że telewizory HD już niedługo odejdą w zapomnienie. Już teraz rynek rewolucjonizują telewizory UHD. Czym tak naprawdę są i czy rzeczywiście jakość oglądania jest wyraźnie lepsza? Okazuje się, że tak.

Najlepsi producenci telewizorów oferują sprzęty w technologii UHD, czyli 4K. To gwarancja innowacyjnej jakości i wysokiej rozdzielczości obrazu. Sam symbol 4K oznacza  czterokrotnie większą liczbę pikseli niż w popularnej rozdzielczości Full HD. Jednym słowem – telewizory 4K wyświetlają obraz w rozdzielczości 4096×2160 pikseli. Dla przeciętnego kinomaniaka oznacza to po prostu lepszą jakość wyświetlanego obrazu, intensywniejsze kolory oraz wyraźniejsze szczegóły.

Dostęp do najlepszej jakości obrazu

W Polsce telewizory 4K znajdują się w ofercie tylko kilku producentów. Zadbali oni nie tylko o dostarczanie innowacyjnego sprzętu, ale również o dostęp do pokaźnego zbioru filmoteki. Przykładem jest LG, który udostępnia swoim klientom bazę filmów w technologii 4K/UHD. Dzięki  temu każdy z nas może cieszyć się światowym poziomem kina we własnym domu.

Co zyskujemy, wybierając telewizory UHD?

Eksperci rynku potwierdzają, że sprzęt, taki jak telewizor LG 4K, to nie tylko tymczasowy trend. To postęp technologiczny, który już niedługo stanie się standardem. Podobnie było przecież z telewizorami w wersji HD, które przez lata królowały w polskich domach. Do dzisiaj zresztą większość gospodarstw domowych właśnie takie posiada.

Ci wszyscy, którzy każdego dnia zasiadają przed odbiornikami i chcieliby cieszyć się jeszcze lepszą jakością obrazu, powinni wybrać technologię UHD. Tylko taka gwarantuje bardziej wyrazisty i naturalny obraz. W jej przypadku zwiększa się również prędkość przetwarzania obrazu (od 24 do 120 klatek na sekundę). Co więcej,  producenci takich telewizorów podają, że oglądanie filmów na sprzęcie 4K/UHD nie przyczynia się do pogorszenia wzroku. Na ekran można więc patrzeć nawet z bardzo bliskiej odległości, co zresztą tylko zwiększy wrażenia.

Jaki telewizor UHD wybrać?

Zadając pytanie: ”jaki telewizor UHD wybrać?”, należy w pierwszej kolejności określić budżet, jakim dysponujemy. Warto zaznaczyć, że odbiorniki tego rodzaju oferowane są w Polsce w naprawdę przystępnej cenie. Z całą pewnością nie trzeba pożyczać kilkudziesięciu tysięcy złotych, by się w takowy zaopatrzyć.

Ważne są parametry:

  • cale,
  • skalowanie – to istotne, by obraz przekształcany z SD czy HD był rzeczywiście dobrej jakości,
  • rodzaj ekranu – te z zaokrąglonymi brzegami wywołują wrażenie trójwymiaru
  • dostęp do różnego typu formatu – telewizor powinien obsługiwać ich jak największą ilość.

Oczywiście, odbiorniki, takie jak telewizory LG 4K posiadają jeszcze więcej dodatkowych funkcji i ze wszystkimi warto się zapoznać przed ostatecznym zakupem.

Dodaj komentarz