Kolokacja serwerów to morze zalet

140965792155044400Kolokacja serwerów to usługa polegająca na umieszczeniu serwera którego jest się właścicielem w  serwerowni czyli tzw. szafie rack. Jest to więc zupełnie całkiem inne działanie niż w przypadku korzystania z pomocy data center czy też zawiązania umowy na serwery dedykowane. Jak w przypadku każdej z usług związanych z serwerami i ta posiada wiele zalet, korzyści które będą udziałem osób korzystających z tego typu rozwiązań.

Nie da jednoznacznie określić, które zalety kolokacji serwerów są ważniejsze, a której nie będą miały wpływu na podjęcie decyzji o tej formie użytkowania serwera. Należy jednak mieć pełną świadomość, iż decydując się na skorzystanie z takiej formy opieki nad serwerem uzyskujemy znaczące oszczędności odnoszące się do transferu danych. Kiedy serwer miałby pracować pod okiem właściciela to trzeba byłoby posiadać naprawdę odpowiednio mocne łącza aby wykorzystywał swoją kompletną moc obliczeniową. Szybkie prędkości internetu to naturalnie odpowiednio wysokie koszty, czego nie będzie w sytuacji, kiedy serwer zostaje umieszczony u specjalistów gromadzących serwery w określonych warunkach i na określonych zasadach.

Bezpieczeństwo w każdym aspekcie, czego nie można powiedzieć o przygotowaniu serwera do pracy w siedzibie własnej firmy. Na przerwanie pracy serwera może mieć wpływ wiele wydarzeń i każde z nich jest naprawdę groźne. Braki w dostawach prądu powodują całkowicie zaniechanie pracy przez serwer. Wybierając sobie usługi związane z kolokacją serwerów można liczyć iż nie dojdzie do problemów z brakami w dostawach energii. Centra kolokacyjne posiadają różne źródła prądu, a gdy zawiodą dostawcy to zawsze istnieje możliwość skorzystania z generatora prądu. Bezpieczeństwo serwera to także stworzenie odpowiedniej temperatury powietrza. Może to być trudne ze względu na koszty inwestycji klimatyzacji oraz systemów zwalczania wilgoci. Do tego wszystkiego dodać należy naturalnie profesjonalne serwisowanie serwerów. Kto sobie poradzi z jakąkolwiek awaria mając taki sprzęt w biurze? Kto będzie wiedział jak zapewnić najlepszą wydajność? Po to właśnie istnieją centra kolokacyjne by można było uzyskać pełnie mocy serwera.

Mamy, zatem kolejne argumenty, które powinny skłonić ludzi do przekazania serwerów w odpowiednie ręce.

Posiadanie na własność serwera, czyli rzecz jaka nie ma miejsce kiedy wybiera się korzystanie z opcji na serwery dedykowane. Lepiej być właścicielem urządzenia, a tylko korzystać z pomocy doświadczenia firmy, hostingowych które wiedzą jak stworzyć idealne warunki do pracy serwerów. Będąc niezadowoleni z warunków współpracy może zawsze dążyć do szybkiej zmiany firmy od kolokacji i znaleźć najlepsze dla siebie usługi w tej dziedzinie. Wybierając serwery dedykowane jesteśmy zmuszeni do korzystania z usługi przez cały czas trwania umowy.

Wolność Tomku w swoim domku, czyli robimy na serwerze, co żywnie nam się podoba. Instalacja własnych oprogramowań, korzystanie z aplikacji w celach, jakie będą przynosiły nam jak najwięcej korzyści. Nie będąc właścicielem serwera często jesteśmy pracować na wskazanych z góry oprogramowaniu, wykorzystywać wszystko, co jest narzucone ze strony firmy hostingowej. Wybierając kolokację serwerów nic takiego nas nie spotka

Dodaj komentarz