Nie masz pomysłu na prezent? Kup tani i dobry smartfon!

141812382351344400Smartfony są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które powoli wypierają z rynku tradycyjne telefony. Dzięki mnogości funkcji, stałemu dostępowi do internetu, pełnią rolę już nie tylko telefonu ale także podręcznego komputera, aparatu, kamery czy encyklopedii. Stają się nieodzownymi narzędziami pracy w niektórych branżach, gdyż umożliwiają wideokonferencje czy zarządzanie pocztą elektroniczną.

Wielu użytkowników smartfonów wykorzystuje te urządzenia do robienia internetowych zakupów. Chociaż dokonywanie płatności częściej ma miejsce za pomocą stacjonarnego komputera bądź laptopa, a urządzenia mobilne są wykorzystywane raczej do showroomingu, czyli przeglądania oferty sklepów internetowych i podejmowania decyzji co do zakupu danego produktu. Dzięki dostępności tysięcy aplikacji (często bezpłatnych) telefon można w dużym stopniu spersonalizować.

Wiele osób uważa, że nowy smartfon jest idealnym pomysłem na gwiazdkowy prezent dla ukochanej, bliskiej osoby. Najnowsze modele flagowych producentów to najczęstsze marzenia prezentowe nastolatków. Jaki jednak smartfon wybrać, aby obdarowana osoba była zadowolona?

Wiadomo, że smartfon jest urządzeniem bardzo osobistym i najczęściej wyboru odpowiedniego modelu dokonuje się w oparciu o indywidualne preferencje przyszłego użytkownika. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, które sprawią, że smartfon każdemu przypadnie do gustu, a osoba będąca tegorocznym Mikołajem nie zbankrutuje.

Pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę to ekran i design telefonu. Niestety, dla większości osób wygląd telefonu jest bardzo ważnym elementem, czasem nawet ważniejszym niż parametry techniczne (użytkownicy rzadko kupują dobre i dopracowane urządzenia jeżeli te są… brzydkie). Panuje przekonanie, że wygląd smartfonu jest ważny, ponieważ dodaje prestiżu. Należy się liczyć jednak z tym, że bardzo cienkie i lekkie urządzenie nie będzie wyposażone w trwałą i odporną baterię – cóż, coś za coś.

Natomiast jeżeli chodzi o wielkość ekranu, to najpopularniejsze są smartfony o ekranie 4,5 cala. Jeżeli planujemy sprezentować komuś takie urządzenie, to trzeba zwrócić uwagę na wielkość – osobie o bardzo drobnych dłoniach trudno będzie obsługiwać 6 calowy smartfon. Warto kupić urządzenie o „uniwersalnych” wymiarach.

Na święta Bożego Narodzenia, tani i dobry smartfon jest idealnym prezentem – kto nie chciałby znaleźć takiego podarunku pod choinką? Jednak wybór i kupno odpowiedniego modelu może nastręczać pewnych trudności. O ile przy umowie abonamentowej, większość operatorów telekomunikacyjnych oferuje urządzenia ze średniej półki za symboliczną złotówkę, o tyle zakup urządzenia na rynku detalicznym może być kosztowny – dlatego warto w okresie przedświątecznym sprawdzać aktualne promocje w sklepach z elektroniką, bądź w sieciowych gigantach. Może się bowiem okazać, że znajdziemy interesujący nas model w bardzo korzystnej cenie, nawet o trzydzieści procent niższej od ceny rynkowej.

Tanie i dobre smartfony można znaleźć na stronie www.manta.com.pl

Dodaj komentarz