Nauka niekonwecjonalna

kids-2124515_960_720W przypadku małych dzieci, które uczęszczają do szkoły podstawowej, czasami zwykłe metody nauczania nie wystarczają. Jak wiadomo, dzieciaki w tym wieku tryskają energią, dlatego bardzo trudno skupić ich uwagę. Siedzenie w jednym miejscu przez dłuższy czas nieraz graniczy z cudem. Co zrobić, by nasze dziecko chciało jednak przysiąść i się czegoś nauczyć? Rozwiązaniem może być platforma edukacyjna squla.pl.

Nauka inaczej!

Dzieci w tak młodym wieku potrzebują do rozwoju przede wszystkim zabawy. Dzięki niej rozwijają się i poznają świat na swój sposób. W wieku szkolnym potrzebują więcej bodźców, które zachęcą je do zdobywania wiedzy. Tradycyjne formy nauki mogą czasami nie wystarczać i często nie są dostosowane do uczniów. Nic dziwnego, że dzieci, które są kreatywne i mają w sobie dużo energii, często mają złe wyniki w nauce, ponieważ szkoła je po prostu nudzi. Warto więc wyjść poza schematy. Dlatego polecamy Wam naukę niekonwencjonalną. Takich metod dostarcza nam platforma squla.pl (https://www.squla.pl/). Na niej znajduje się ponad 40 tysięcy różnych gier i quizów. Ułatwiają one zapamiętywanie, pomagają szybciej kojarzyć fakty i zwiększają efektywność nauki. Mamy do wyboru różne quizy, zadania i misje z różnych przedmiotów: polskiego, matematyki, angielskiego, niemieckiego, przyrody, muzyki, plastyki czy zajęć komputerowych.

Dzięki kreatywnym grom nauka nigdy nie znudzi się Waszemu dziecku. Nauka przez zabawę jest kolorowa, innowacyjna i zabawna – przede wszystkim staje się rozrywką i przyjemnością, a nie przymusem. Dobrze wiemy, że w szkołach obowiązuje zwykle zasada 3xZ, a więc zakuć, zdać i zapomnieć. Niekonwencjonalne metody, czyli informacje podawane w kreatywny sposób gwarantują zapamiętanie informacji na długie lata. Gry z dużą ilością obrazków, dźwięków czy animacji działają podobnie jak przekazywanie informacji za pomocą zabawnych wierszyków i rymowanek. Jako rodzice powinniśmy zdecydować, czy wolimy, by nasze dziecko ślęczało nad książkami i całymi wieczorami wkuwało czy może bawiło się i zdobywało nową wiedzę w przyjemny sposób. Taka metoda jest z pewnością bardziej efektywna i przynosi oczekiwane rezultaty.

Warto wykorzystać platformę edukacyjną squla.pl także po to, by urozmaicić lekcje w szkole. Nauczyciele za pomocą tego portalu mogą przeprowadzać uczniom gry i zabawy klasowe, a także ciekawe konkursy. Co prawda, platforma ta nie zastąpi tradycyjnej nauki, ale z pewnością ją urozmaici i poprawi jej efektywność.

Jak śledzić postępy dziecka?

Zakładając konto dziecku, możemy również bezpłatnie aktywować konto rodzicielskie. Za jego pomocą możemy śledzić postępy dziecka oraz dokonywać zmian w jego profilu, np. dostosowywać gry do jego poziomu. Rodzice otrzymują raport raz w tygodniu. Dzięki niemu dowiadują się wszystkiego o aktywności ich pociechy na portalu. Mają szczegółowe informacje o tym, ile czasu tam spędza, jakie przedmioty wybiera i z czym sobie nie radzi. Wiedząc, z czym nasze dziecko ma problem, będziemy mu mogli pomóc go rozwiązać. Poćwiczymy to, czego nie umie i wytłumaczymy to, czego nie rozumie. To świetny i skuteczny sposób na efektywną naukę.

 

Dodaj komentarz