Wybór rejestratora jazdy ma znaczenie
Rejestratory jazdy to gadżet, który przydaje się obecnie niemal każdemu kierowcy. Często zdarza się, że uczestniczymy w wypadku samochodowym, ale próżno szukać winnego. Wówczas nagranie z kamerki może pomóc nam udowodnić winę innego kierowcy. Przyda się także wtedy, gdy będziemy ubiegać się o odszkodowanie. Jaki będzie najlepszy rejestrator dla nas?
Jakość nagrywania
Wyobraźcie sobie taką sytuację: bierzecie udział w wypadku samochodowym, ale sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawdzacie nagranie z rejestratora, a jakość jest tak powalająca, że trudno odczytać tablice rejestracyjne. Jak więc widać, jakość ma znaczenie i to bardzo duże. Minimalna rozdzielczość powinna więc wynosić 720p, czyli 1280×720 px.
Slot kart pamięci
Jeśli wybieramy kamerkę, która nagrywa w jakości Full HD, musimy zorientować się,czy posiada slot na karty pamięci SD. Nagrania o dużej rozdzielczości zabierają dużo pamięci. Chyba nie chcemy, żeby zabrakło nam miejsca do nagrywania? Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się jakiś wypadek, więc warto być zabezpieczonym.
Kąt nagrywania
To również jeden z ważniejszych parametrów urządzeń do nagrywania. Im szerszy kąt widzenia kamery, tym lepiej dla nas. Ważne, by w polu widzenia rejestratora znalazły się przynajmniej dwa pasy jezdni. W większości urządzeń standardem jest już kąt nagrywania równy 120 stopni. Spotkamy jednak kamerki, które oferują nawet 170 stopni. Takie jest np. urządzenie XBLITZ DUAL CORE, które dodatkowo nagrywa w rozdzielczości FULL HD, obsługuje karty micro SD nawet do 128 GB i posiada możliwość nagrywania obrazu również z tyłu samochodu.
Moduł GPS
Nie każda kamera na rynku wyposażona jest w nadajnik GPS. Przydaje się to jednak, by prócz obrazu zarejestrować naszą prędkość. Wówczas będziemy mieli dowód, jeśli zostaniemy niesłusznie oskarżeni o przekroczenie prędkości.
Tryb nocny
Jest to przydatne szczególnie wtedy, kiedy często wybieramy się w trasę już po zmroku. Nagrania nocą ze zwykłych rejestratorów mają niestety bardzo złą jakość, o ile w ogóle coś na nich widać. Kamerki wyposażone w tryb nocny odporne są na światło latarni i innych samochodów, a także zwykle posiadają diody podczerwieni.