Nowe spojrzenie na rekomendacje w sieci

coverphoto_JA  Wielu ludzi przyznaje, że przed kupnem nowego telefonu czy komputera woli zasięgnąć opinii ludzi z sieci. Zaznaczają jednak, że nie wierzą w większość komentarzy, które mają na celu jedynie promowanie lub oczernianie konkretnej marki czy przedmiotu. Do tej pory w internecie brakowało miejsca, w którym umieszczane byłyby wiarygodne opinie. Jakiś czas temu na szczęście się to zmieniło.

JUST ask to nowatorski portal, którego jednym z pomysłodawców jest Marcin Maroszek. Podkreśla on, że społeczeństwo coraz mniej ufa tradycyjnym reklamom, którymi jest zasypywane nie tylko podczas oglądania programów telewizyjnych, ale również na ulicy. Badania pokazały, że dla większości osób nie liczy się marka czy cena, ale właśnie rekomendacje. Reklama producenta nie jest ważna, jeśli nie pokrywa się z opiniami osób, będących użytkownikami promowanych przedmiotów. Portal JUST ask stawia na wiarygodne opinie. Jest to możliwe dzięki logowaniu do portalu przez facebook, a więc temu, że użytkownicy nie są anonimowi, a wręcz przeciwnie. Dzięki jednemu kliknięciu można się przejść na ich profil na portalu społecznościowym.

logo

Lista życzeń i Apele

Portal jest wyposażony w taką opcję jak „Lista życzeń”, będącą pomysłem drugiego założyciela, Krzysztofa Chaładyna. Dzięki dodaniu odpowiednich produktów do listy życzeń, użytkownik nie narazi się na uciążliwy spam, a wręcz przeciwnie – poinformuje konkretne marki o tym, jakiego produktu poszukuje. Umożliwi to producentom przesłanie  spersonalizowanych ofert. Co więcej, JUST ask został również wyposażony w możliwość dodania tak zwanego „Apelu”. Jest to opcja przeznaczona zarówno dla tych, którzy zastanawiają się, jaki model produktu powinni wybrać, jak i tych będących już posiadaczami przedmiotu, ale zmagających się z problemami z jego funkcjonowaniem. Na portalu JUST ask można dodawać oceny do produktów – od zera do pięciu gwiazdek. Można także zaznaczyć opcję „polecam” lub „nie polecam” – dzięki temu bez czytania opinii można poznać zdanie jej autora. Dodatkowo każda opublikowana rekomendacja może zyskać punkty, w zależności od tego, czy jakiś użytkownik uznał ją za pomocną. JUST ask to bardzo rozbudowany serwis z tysiącami różnych produktów, wchodzącymi w takie działy jak RTV, AGD czy laptopy/tablety/telefony. Może on być użyteczny nie tylko dla tych, którzy szukają nowego telefonu komórkowego, ale również dla ludzi urządzających nowe mieszkanie. W portalu można bowiem również dodawać opinie na temat okapów kuchennych, lodówek czy też ekspresów do kawy pod zabudowę.

Przekonaj się o wszystkim sam odwiedzając http://justask.com.pl

Zrzut ekranu 5

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dodaj komentarz