Okna – jak wybrać najlepsze do naszego budynku?
Do największych problemów podczas budowy lub remontu budynku, niezależnie od jego przeznaczenia jest wybór nowych okien. Ze względu na ogromny wybór tego typu produktu, ze względu na kolorystykę i materiał jest to naprawdę ciężkie zadanie. W tym poradniku zapoznasz się z podstawowymi typami okien.
Gdzie szukać najlepszych ofert?
Zacznijmy od najważniejszego, najlepsze oferty na rynku. Firma DWD, za motto której możemy uznać: „Jakość, funkcjonalność, estetyka, energooszczędność i bezpieczeństwo”, ma bardzo duży wybór drzwi, okien, bram, ogrodzeń oraz ich akcesoriów w bardzo przystępnych cenach. Już wchodząc na ich stronę internetową okna Częstochowa, którą możemy znaleźć pod adresem: http://dwd.pl, możemy zauważyć ogromny asortyment. W ofercie możemy znaleźć okna dachowe, PVC, aluminiowe i drewniane – w różnych rozmiarach, kolorystyce i tym podobnych.
Drewno, aluminium, a PVC
Na rynku producentów okien wyróżniamy trzy główne materiały, z których jest wykonana framuga okna. Okna aluminiowe, zazwyczaj używane w budynkach przeznaczonych do użytku przemysłowego. Można ich oczywiście używać w budynkach mieszkalnych, niestety ze względu na niską estetykę mogą nie przypaść do gustu użytkownika. Ich atutem jest bardzo wysoka trwałość. Okna drewniane, bardzo eleganckie, pasujące do każdego budynku w stylu klasycznym oraz nowoczesnym. Produkowane z drewna sosnowego, które zapewnia bardzo dużą wytrzymałość, odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Okna PVC to najpopularniejszy typ okien. Zapewniają izolację wnętrza budynku przed niskimi temperaturami i powiewami wiatru. Wykonywane z najlepszej jakości PVC, zapewniają wytrzymałość nawet przez kilkanaście lat.
O czym warto pamiętać
Do pomieszczeń takich jak biura, kuchnie czy też salony należy używać dużych rozmiarów okien, aby zapewnić dostateczne oświetlenie z zewnątrz. Jednym minusem dużych okien jest jednak fakt, że ucieka przez nie więcej ciepła niż przez te mniejsze. Należy dlatego wyposażyć je dodatkowo w inne uszczelnienia, na przykład rolety zewnętrzne.