Blacha trapezowa na ogrodzenie, dach lub konstrukcję

Materiał, który może pełnić wiele funkcji. Wytrzymały, lekki i tani – blacha trapezowa okazuje się być popularniejsza niż można było się spodziewać. Przyda się na każdej budowie, niejednokrotnie jest niezbędna, gdy trzeba położyć budżetowy dach. Tę i wiele innych odsłon owego materiału poznasz właśnie w tym artykule.

Ogrodzenie niskim kosztem

Budowa domu lub jakiegokolwiek innego obiektu wiąże się z potrzebą zabezpieczenia działki. Nie chcemy, by ktoś niepowołany wkraczał na teren, ponieważ mogłoby się to zakończyć, np. wypadkiem. Dlatego w takiej sytuacji szukamy tymczasowego ogrodzenia, pozwalającego bezpiecznie wyznaczyć granicę na budowie. Jednym z idealnych materiałów do tego celu jest właśnie tania, ale wytrzymała blacha trapezowa.

Arkusze blachy tworzą pełne ogrodzenie, które perfekcyjnie oddziela naszą działkę od reszty. Zamawiając blachę trapezową możemy kupić ją w podanych wymiarach. Taka możliwość pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale i dobrać rozmiar ogrodzenia do rzeczywistych potrzeb. To z kolei znacznie przyspiesza postawienie go na działce.

Budżetowy i trwały dach

Inne, równie popularne zastosowanie blachy trapezowej to zadaszenie. Kiedyś dach z owego materiału wykonywano głównie na budynkach gospodarczych i przemysłowych. Nie rzadko tworzono z blachy komórki lub nawet hale magazynowe. Obecnie, dzięki nowoczesnym materiałom i sposobom produkcji oraz obróbki, blacha trapezowa staje się popularnym zadaszeniem domów jednorodzinnych. Zawdzięcza ona to niskiej cenie i trwałości.

Ocynkowana blacha jest także odporna na rdzewienie i uszkodzenia mechaniczne. Powłoki naniesione na nią sprawiają, że nie wymaga konserwacji, co z kolei przedkłada się na jej funkcjonalność i ekonomiczność. Zamiennikiem tego porycia może być elegancka blachodachówka modułowa, np. karpiówka lub na rąbek.

Materiał o wielu „twarzach”

Jak więc widać, blacha trapezowa posiada praktycznie uniwersalne zastosowanie w  budownictwie. Przydatna praktycznie na każdym etapie wznoszenia domu lub innego obiektu. Może stanowić ogrodzenie, zadaszenie lub nawet cały budynek, np. gospodarczy.

Dodaj komentarz