Powody, dla których warto zdecydować się na posadzkę żywiczną

Smiling businesswoman using mobile phone on beanbag chair in creative office

Wielu osobom wciąż się wydaje, że posadzki żywiczne najlepiej pasują do obiektów przemysłowych jak hale produkcyjne, magazyny itd. Tymczasem coraz częściej są wybierane do domów mieszkalnych. Nic w tym dziwnego – zalet takiej podłogi jest bardzo wiele. Dlaczego posadzka żywiczna cieszy się takim uznaniem i czy warto ją wykorzystać?

Estetyka

Posadzka żywiczna tworzy bezspoinową, idealnie gładką powierzchnię, co szczególnie dobrze prezentuje się w małych mieszkaniach. Dzięki niej wystrój wydaje się optycznie większy. Dodatkowo wśród posadzek żywicznych istnieje szeroki wybór wzorów i kolorów, co pozwala na dopasowanie do dowolnego mieszkania. W zależności od preferencji, posadzka żywiczna może być matowa, półmatowa lub na wysoki połysk. 

Łatwa w utrzymaniu i bezpieczna dla zdrowia

Czyszczenie posadzki żywicznej nie sprawia najmniejszych problemów. Dzieje się tak głównie dlatego, że jej powierzchnia nie przyciąga kurzu i zabrudzeń. Nie musimy zatem wydawać wielu pieniędzy na specjalne środki myjące, ponieważ wystarczy regularnie przemywać podłogę mopem. Ta właściwość posadzek żywicznych sprawia, że są jednym z najlepszych wyborów dla wszystkich alergików. Nie sprzyjają rozwijaniu się roztoczy czy bakterii, dlatego są bardzo komfortowe w użytkowaniu.

Wytrzymałość i odporność na wodę

Dobrze wykonana posadzka żywiczna jest niezwykle trwała. Nie powstają na niej odkształcenia nawet pod wpływem ciężkich mebli, nie ulega też przebarwieniom na skutek promieniowania UV. W związku z tym nasza podłoga przez wiele lat będzie utrzymywała ładny wygląd, ponieważ nie będzie się ścierała. Dodatkowo posadzki z żywicy nie przepuszczają wilgoci. Można zatem zastosować je w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka. 

Idealne do ogrzewania podłogowego

Odpowiednia temperatura w domu jest niezwykle ważna. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe, które pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni. Musimy jednak zdecydować się, jakim materiałem ją wykończymy. Posadzka żywiczna sprawdzi się do tego zadania doskonale. 

Posadzkę żywiczną w naszym domu możemy uzyskać dzięki https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz