Przygotowywanie materiałów do druku

0199c8bd4cba67d28f3f7131084082005118f06eJeżeli masz własny biznes, jesteś artystą lub studentem artystycznego kierunku albo po prostu chcesz coś profesjonalnie wydrukować dla samego siebie – będziesz potrzebować kilku przydatnych informacji. Jaka drukarnia internetowa będzie najlepsza? Jak przygotować dokument do druku? Jak ograniczyć koszty?

 

Studenci zwykle mogą skorzystać z usług drukarskich na uczelniach, co jest zazwyczaj bardziej korzystne z finansowego punktu widzenia. Jeżeli jednak nie jesteś studentem, a interesuje Cię profesjonalny wydruk, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na znalezienie dobrej drukarni. Twój wybór będzie w dużej mierze zależał od Twoich potrzeb: jeśli zależy Ci na wydrukowaniu portfolio na określonym rodzaju papieru, będziesz musiał znaleźć drukarnię o bardziej artystycznym profilu. Jeśli natomiast prowadzisz biznes i interesuje Cię druk wizytówek lub ulotek składanych, być może zainteresują Cię usługi drukarni, która oferuje też pomoc w marketingu czy projektowaniu strony internetowej. Aby znaleźć odpowiednią drukarnię, skorzystaj z Internetu.

Jak ograniczyć koszty drukowania do minimum? Zanim zamówisz wydrukowanie osiemdziesięciu sztuk, wyślij do drukarni dokument, aby wydrukować go próbnie. Może się okazać, że źle wygląda na papierze, który wybrałeś lub marginesy są za małe i nie mieszczą się wszystkie zdjęcia. Takie błędy najlepiej poprawić od razu. W ten sposób możesz być pewien, że Twoje portfolio czy też ulotki składane będą dokładnie takie, jakie chcesz.

Jeżeli drukujesz po raz pierwszy i nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać, aby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy, skorzystaj z porady grafika. Jeżeli musisz wydrukować pięćdziesiąt folderów, po kilkanaście stron każdy, najlepiej zrobić to bez potrzeby pooprawiania błędów. Możesz umówić się z grafikiem, że sprawdzi on tylko to, czy dobrze przygotowałeś swój dokument albo, że pomoże Ci w ciągu pracy nad całą publikacją w dziedzinach takich jak dobór czcionek, kolorów i proof cyfrowy. Niektóre drukarnie internetowe również oferują te usługi.

źródło: https://www.jkbprint.pl/foldery-ulotki-skladane

 

Dodaj komentarz