Soundbar czy kino domowe – jak wybrać?

samsung-soundbar-czy-kino-domowe-jak-wybracWybierając nowy telewizor skupiamy się zazwyczaj na tym, aby zapewnił nam jak najlepszą jakość wyświetlanego obrazu. Wybieramy model, który nam się podoba i pasuje do naszego wnętrza. Zapominamy często o tym, jak dużą rolę pełni nagłośnienie. Dźwięk emitowany przez telewizor nie zawsze jest wystarczający. Jeśli chcemy zadbać o wysoką jakość fonii, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie dają soundbary. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Soundbary czy kino domowe – co wybrać?

Soundbary to wygodne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Do ich instalacji nie potrzebujemy ani dużej wiedzy, ani czasu. Nie będziemy się męczyć z plątaniną kabli i nie musimy martwić się o to, co z czym powinno być połączone. Nie zajmują dużo miejsca, więc z łatwością umieścimy je obok telewizora. Mogą być wyposażone w odbiorniki Bluetooth oraz Wi-Fi, dzięki czemu soundbary działają podobnie jak głośniki bezprzewodowe. Da się je podpiąć pod komputer lub inne urządzenie mobilne, co stanowi dodatkową zaletę.

Kino domowe z pewnością zapewni bardzo wysoką jakość dźwięku, jednak ma też swoje słabe strony. Nie zawsze jesteśmy w stanie zamontować kino domowe w wybranym pomieszczeniu, gdyż potrzeba do tego odpowiedniej przestrzeni. Zestaw kina domowego jest też zazwyczaj dość drogi, a jego instalacja może okazać się nieco bardziej skomplikowana.

Oglądaj w najwyższej jakości

Podczas zakupów warto też przemyśleć zainwestowanie w odtwarzacze Blu-ray. Są bardziej pojemne od odtwarzaczy DVD. Możemy dzięki nim cieszyć się oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości. Gwarantują też bardzo dobre nagłośnienie. Najprostsze odtwarzacze Blu-ray można dziś kupić nawet za 200 lub 300 złotych.

O czym pamiętać?

  • Poza parametrami technicznymi, zwróćmy uwagę na wygląd. Sprzęt powinien pasować do wystroju pomieszczenia i być elegancki.
  • Niektóre soundbary kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że wyłącznie drogi sprzęt zapewni nam wysoką jakość brzmienia. Możemy znaleźć znacznie tańsze modele, które spełnią nasze oczekiwania.
  • Ich głównym zadaniem jest emitowanie wysokiej jakości dźwięku, dlatego znaczenie ma moc głośników.
  • Pamiętajmy, aby korzystać ze sprzętu sprawdzonych marek. Najczęściej wybierane są soundbary firmy Samsung, Philips, Sony lub Panasonic.
  • Największy komfort użytkowania daje sprzęt wyposażony w odbiorniki Bluetooth.

Przed zakupem soundbara powinniśmy porównać oferty różnych producentów. Zyskamy dzięki temu pewność, że nasz sprzęt będzie najwyższej jakości. Warto poczytać o parametrach konkretnych modeli lub poprosić o pomoc wykwalifikowanych pracowników w wybranym sklepie. Będziemy dzięki temu cieszyć się nie tylko dobrą jakością obrazu, lecz także idealnym nagłośnieniem.

Dodaj komentarz