Wideorejestrator z kamerą cofania – ułatwienie czy niepotrzebny gadżet?

PARK VIEW

Kamery samochodowe cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Nie tylko dlatego, że kierowcy zdają sobie sprawę z ich przydatności, ale także dlatego, że pomagają pozbyć się piratów drogowych. Kamera samochodowa jest przede wszystkim narzędziem pomiarowym, jednak nagrywa filmy, które mogą stanowić dowód na policji czy w sądzie, gdy chcemy udowodnić naszą niewinność. Co ciekawe, to nie jedyne funkcje, z jakimi spotykamy się w samochodowych wideorejestratorach.

Najważniejsza jakość! 

I nie chodzi tu tylko o jakość produktu, ale przede wszystkim o jakość nagrywania. Nagrany film powinien być na tyle wyraźny i przejrzysty, aby było na nim widać wszystkie detale, łącznie ze znakami drogowymi oraz tablicami rejestracyjnymi przejeżdżających samochodów. Przyjmuje się więc, że najmniejsza rozdzielczość rejestrowanego filmu powinna wynosić 720p, co daje nam film w jakości HD. Coraz popularniejsze są jednak kamery nagrywające filmy w jakości Full HD, czyli rozdzielczości minimum 1080p. Nie bez znaczenia pozostaje również kąt nagrywania – im większy, tym lepiej. Zazwyczaj kamery wyposażone są w soczewki nagrywające kąt 120 stopni, co pozwala na nagrywanie dwóch pasów ruchu. Te z większym kątem dają możliwość rejestrowana również pobocza czy chodnika, co niejednokrotnie może się przydać. Warto zwrócić także uwagę na to, czy kamerę można zasilać za pomocą kabla USB bądź gniazdka samochodowego, gdyż wbudowane akumulatorki nie zawsze są dobrym rozwiązaniem w przypadku dłuższych tras.

Kamera cofania

Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w kamery cofania i asystenta parkowania. Jeżeli Twój nie jest, a masz problem z parkowaniem tyłem – nic straconego! Rynek wychodzi bowiem na przeciw wszelkim potrzebom kierowców. Można więc kupić tradycyjny wideorejestrator z kamerą cofania i podglądem na wstecznym lusterku. To świetna opcja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kierownicą oraz dla tych, których konikiem nie jest parkowanie tyłem. Czasem nagrania z tylnej kamery również mogą się przydać w przypadku walki o odszkodowanie lub próby udowodnienia swojej niewinności. Kamery samochodowe wyposażane są również w różne inne dodatki, np. asystenta kierownicy, czujnik ruchu, jonizator powietrza i wiele innych. Może wydawać się, że to niepotrzebny gadżet, jednak wideorejestrator samochodowy jest w praktyce sprzętem nieocenionym.

Dodaj komentarz