Kto korzysta z usług wypożyczalni samochodowych?

peugeot-499688_640

Obok pociągów, samolotów, autobusów, tramwajów i innych dostępnych środków komunikacji, coraz popularniejsza staje się alternatywa w postaci wypożyczalni samochodów. W jakich sytuacjach Polacy korzystają z tego typu placówek? Jakie są koszta i warunki wypożyczenia auta oraz o czym należy pamiętać wynajmując samochód?

Klienci wypożyczalni samochodowych

Ludzi korzystających z usług wypożyczalni samochodowych można podzielić na kilka grup. Często są to kierowcy, których życie uzależnione jest od samochodu, bo np. codziennie dojeżdżają nim do pracy, a których to pojazd zepsuł się i utknął na kilka dni w warsztacie. W takiej sytuacji wynajmują oni zastępczy samochód z wypożyczalni. Z takiej usługi korzystają również rodacy nas stałe mieszkający za granicą, którzy przyjeżdżają do Polski na urlop lub święta. Wynajmują oni pojazd, np. zhttp://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice-pyrzowice-lotnisko/, aby z lotniska lub dworca dojechać do rodzinnego domu. W podobnej sytuacji znajdują się zagraniczni turyści odwiedzający Polskę, którzy chętniej wypożyczają samochód, niż korzystają z ogólnodostępnej komunikacji miejskiej. Tym bardziej, że nie wszędzie da się dojechać autobusem. Równie liczną grupę stanowią 2 lub 3 rodziny, które wynajmują największe samochody, aby udać się nimi na wakacje. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często koszty takiej podróży są mniejsze niż przejazd tylu osób pociągami czy autobusami.

O czym należy pamiętać wynajmując samochód?

Każda dobra wypożyczalnia, np. http://www.yourcar.pl/, ma swoje, jasno określone zasady działania. Aby wynająć samochód należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy. Koszt wynajęcia samochodu jest zależny od wielu czynników. Ważny jest przede wszystkim rodzaj pojazdu – im nowszy i lepszy, tym droższy. Ponadto nie bez znaczenia pozostaje okres, na jaki pożyczamy auto. W tym przypadku im dłuższy czas, tym tańsza doba. Samochód zostaje dostarczony klientowi na wyznaczone miejsce, z pełnym bakiem i w takim stanie należy go oddać. Auto posiada wszystkie wymagane dokumenty oraz pakiet Assistance, warto jednak – aby uniknąć wpłacania depozytu – wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które uchroni przed kosztami związanymi z ewentualnymi szkodami.

 

Dodaj komentarz