Wyposażenie grup interwencyjnych

bodyguard-145447_640Grupa interwencyjna jest to ta część pracowników ochrony, której głównym zadaniem jest podjęcie interwencji na sygnał alarmu, o którym poinformuje ją centrum monitoringu. Ich obowiązkiem jest również skontrolowanie pracowników pełniących funkcje ochronne na obiektach lub samych obiektów, miejsc, obszarów, kontrolując stan ich bezpieczeństwa.

Żeby odpowiednio realizować wyznaczone zadania, każdy pracownik grupy interwencyjnej powinien być wyposażony w odpowiednią odzież ochroniarską. Kluczowe są tutaj trzy elementy: umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie.
Umundurowanie pracownika ochrony powinno się składać (zaczynając od podstaw) z bielizny termoaktywnej oraz skarpet termoaktywnych, które odprowadzają pot na zewnątrz. Dzięki tym elementom praca na pewno będzie bardziej komfortowa. Należy również zaopatrzyć się w kombinezon lub bluzę i spodnie (tzw. „bojówki), najlepiej z podwyższoną odpornością na przetarcia. Kombinezon lub bluza, niezależnie od pory roku, powinny posiadać długi rękaw. Chroni on nie tylko przed oparzeniami słonecznymi, ale również przed drobnymi otarciami i skaleczeniami. Do zestawu odzieży ochroniarskiej należy również dołączyć rękawice taktyczne, kominiarkę oraz ciepły polar.
Ważne są również buty, najlepiej na podeszwie, która zapewni odpowiednią elastyczność, przyczepność i miękkość poruszania się.

Na wyposażeniu pracownika grupy interwencyjnej powinna znaleźć się również kamizelka taktyczna, która nie będzie krępować ruchów. Powinna ona posiadać kaburę na broń oraz troki mocujące pas główny. Warto zaopatrzyć się również w hełm, nakolanniki, gogle taktyczne, latarkę, telefon komórkowy.
W uzbrojeniu członek takiej grupy powinien posiadać pałkę wielofunkcyjną, nóż taktyczny, broń palną krótką oraz paralizator.
Wszystko po to, aby czuć się maksymalnie bezpiecznie w trakcie interwencji.

Dodaj komentarz