Z czego jest wykonana odzież robocza

construction-664702_640Odzież jaką noszą pracownicy dzieli się na odzież roboczą i ochronną. Odzież robocza nie musi mieć żadnych specjalnych certyfikatów. Jest to odzież zabezpieczająca lub zastępująca ubranie własne pracownika. Ma za zadanie ochronić go przed zabrudzeniami spowodowanymi substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia. Chroni ona również przed zniszczeniem odzieży osobistej lub jest stosowana, gdy wymagana jest specjalna czystość wytwarzanego produktu.

Do odzieży roboczej zaliczamy również tzw. odzież zawodową, która jest charakterystyczna dla danej branży, np. odzież dla gastronomii, służby zdrowia, hotelarstwa itp. Również możemy do niej zaliczyć odzież jednorazową.
Na odzież roboczą składają się: koszule, koszulki, bluzy, spodnie, fartuchy, kombinezony, kamizelki, czapki, berety itp. Do wyboru mamy odzież ocieplaną bądź nie, w zależności na jaką porę roku ma być przeznaczona.

Odzież robocza najczęściej jest wykonywana z bawełny lub mieszanek tworzyw sztucznych z bawełną.
Bawełna (drelich) to naturalna tkanina o dobrych właściwościach użytkowania, przy okazji doskonale przepuszczająca powietrze. Jest stosowana w wielu branżach i gałęziach przemysłu.
Mieszanki bawełniano-poliestrowe i bawełniano-poliamidowe to materiały nowej generacji, które charakteryzują się  zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki gęstej strukturze tkanina ta stanowi dobrą ochronę przed drobnymi zanieczyszczeniami oraz łatwo się ją pierze.
Do produkcji odzieży roboczej wykorzystuje się również inne tkaniny, tj: płótno, flanela, ortalion, polar oraz polipropylen (odzież jednorazowa).

Na rynku jest dostępna bogata oferta odzieży roboczej- od najprostszej, gdzie podstawowym kryterium jest niska cena po ubrania wysokiej jakości. Wybór odzieży roboczej jest uzależniony jedynie od wymagań i oczekiwań pracodawcy.

Dodaj komentarz