Czym są nakrętki pazurkowe?

mebleNakrętki pazurkowe jak każde nakrętki służą do łączeń śrubowych, czyli za pomocą gwintu, który występuje w całej długości pierścienia i odpowiedniego trzonu zapewniającego montaż oraz stabilizację zespala ze sobą elementy montażowe.

Nakrętki pazurkowe charakteryzują się swoim oryginalnym wyglądem. Różnica jaka występuje między zwykłymi nakrętkami a tymi pazurkowymi to wystające z trzonu elementy zębate, czyli potocznie nazywane właśnie pazurami, stąd bierze się nazwa tego typu nakrętek.

Swoje zastosowanie mają głównie w przemyśle meblarskim, gdzie znakomicie spisują się w łączeniu elementów drewnianych i poprzez użycie owych pazurów wczepiają się w drewno i dają producentowi gwarancję solidności i pewności w montażu.

Aby nakrętki te wytrzymywały ciężar elementów które podlegają łączeniu muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. Zazwyczaj do ich produkcji używa się stali, która jest ocynkowana, dzięki temu materiał ten podczas testów wykazał, że jest odporny na czynniki takie jak zmiany wywołane przez temperaturę, wodę czy siłę nacisku.

Od innych nakrętek pazurkowe różnią się też tym, iż użyć ich można tylko do elementów gdzie są w stanie „wgryźć” się w dane tworzywo, dlatego też zastosowanie ich jest ograniczone w porównaniu z tym, jakie możliwości dają pozostałe nakrętki, czyli bezinwazyjne w stosunku do tworzywa łączenie elementów. Jak widać nakrętki pazurkowe są to charakterystyczne w budowie oraz specyficzne w zastosowaniu elementy łączeniowe śrub, wykorzystywane w wybranych branżach produkcyjnych.

Dodaj komentarz