Modele nakrętek – opis na przykładzie nakrętki pazukowej

103637712_a229dd6e38_zNa rynku nakrętek spotkać można wiele rodzajów elementów łączeń śrub. Swoją budowę oraz funkcję mają zależną od tego, gdzie będą one wykorzystywane.

Nakrętki, które obecnie możemy spotkać to między innymi:

– nakrętki sześciokątne

– nakrętki czworokątne

– nakrętki kołowe

– motylkowe

– radełkowe

– koronowe

– ślepe

– teowe

– wieńcowe trójkątne

– z wkrętem zabezpieczającym

pazurkowe

Jak widać, wybór jest dosyć szeroki i tak jak już to zostało wcześniej wspomniane ich zastosowanie jest uzależnione od tego, w jakiej branży oraz do jakiego konkretnego celu ma być wykorzystany element nakrętkowy. Znakomitym przykładem jest tutaj nakrętka pazurkowa, która dzięki swojej charakterystycznej budowie, polegającej na włączeniu do trzonka nakrętki pazurków.

Taka budowa nakrętki pazurkowej powoduje, iż jej zastosowanie ma się do określonych branż produkcyjnych, takich jak stolarstwo lub meblarstwo. Jako że podczas wkręcania nakrętki pazurkowej na śrubę, poprzez pazury dokonuje się ingerencji w drewno i po dokładnym dokręceniu nakrętka ta całkowicie wtapia się w materiał co daje producentowi pewność tego, że takie mocowanie wytrzyma odpowiedni ciężar produkowanego stołu lub szafy.

Oprócz tego, korzyścią jaką niesie używanie nakrętek kłowych jest wygoda oraz szybkość montażu, ponieważ jak wiadomo w każdej branży produkcyjnej liczy się czas, czyli szybkość produkcji oraz jak najlepsza jakość wytworzonego dobra, a to gwarantuje użycie właśnie tego rodzaju nakrętek. Dodać należy również fakt, że nakrętki niosą ze sobą korzyści estetyczne produkowanego wyrobu.

Dodaj komentarz