Kupujemy drukarkę do domu

printer-1516578_960_720Chcesz kupić drukarkę, ale nie wiesz jaką wybrać? Atramentowa, laserowa, a może urządzenie wielofunkcyjne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Nie oszukujmy się – do domowego użytku nie musimy mieć najnowocześniejszego urządzenia. Ważne, aby było ekonomiczne, a wydruki wysokiej jakości. Zastanówmy się też, co będziemy drukować – teksty czy zdjęcia i jak często będziemy to robić. To powinno dać nam odpowiedź, czy wybrać drukarkę atramentową, czy laserową. W pierwszym przypadku ceny urządzeń są niskie, ale eksploatacja do najtańszych nie należy. W drugim z kolei, musimy więcej zapłacić za samo urządzenie, ale za to koszty jego eksploatacji nie są duże.

Zdecydowanie częściej do domowego użytku wybieramy jednak drukarki atramentowe. Dlaczego? Ze względu na mniejsze gabaryty, mniejszy pobór energii i mniejszy hałas podczas pracy. Musimy jednak pamiętaj o jednej rzeczy – nie inwestujmy w najtańsze modele, bo… ich późniejsza eksploatacja zazwyczaj okazuje się bardzo bolesna dla naszego portfela. Jak to możliwe? Chodzi o tusze i tonery – niejednokrotnie zdarza się, że są one bardzo drogie, a przy tym mało wydajne. Dotyczy to zarówno oryginałów, jak i zamienników. Przed zakupem warto więc zrobić rozeznanie w cenach. Pamiętajmy też, aby zawsze kontrolować poziom tuszu – niektóre urządzenia są wyposażone w specjalne ekrany, na których widoczna jest ich ilość. Kompletny brak tuszu może przyczynić się do zaschnięcia jego resztek w głowicy. Jeśli do tego dojdzie, będziemy musieli uporać się z usterką, która z pewnością narazi nas na dodatkowe koszty.

Jeśli zdecydowaliśmy się na drukarkę atramentową, warto rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Jego ceny są zbliżone lub nieznacznie wyższe w porównaniu do tradycyjnych drukarek, a dają większe możliwości. W jednym urządzeniu mamy bowiem też skaner i ksero. Niektóre modele możemy nawet połączyć ze swoim smartfonem. Na dodatek dzięki nim da się łatwo drukować zdjęcia, a także robić wydruki na koszulkach, płytach CD i DVD. Jeśli chcemy znaleźć przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące drukarek i drukowania, powinniśmy koniecznie odwiedzić blog o drukowaniu.

Dodaj komentarz