Zakup telefonu komórkowego – parametry, na które musisz zwrócić uwagę

office-625892_1920Przy wyborze telefonu komórkowego nie można kierować się wyłącznie ceną. Jest to ogromny błąd wielu użytkowników. Najważniejsze są parametry, które określą, jak będzie się sprawował twój nowy sprzęt. W końcu telefon przede wszystkim musi być maksymalnie funkcjonalny i spełniać wszystkie twoje potrzeby. Dowiedz się, na jakie parametry musisz zwrócić uwagę, kupując nowy smartfon.

Pojemność baterii

Telefony są coraz cieńsze i coraz więcej „dźwigają” wewnątrz. Ich oprogramowanie, dodatkowe aplikacje, połączenie z siecią sprawiają, że w porównaniu do starych telefonów bardzo szybko się rozładowują. Dlatego też pojemność baterii to najważniejszy czynnik, na który należy zwrócić uwagę. W najnowszym smartfonie, Samsungu s9, parametr ten wynosi 350 mAh.

Przede wszystkim procesor

Dla wielu osób, zwłaszcza mało zainteresowanych tematem, to brzmi naprawdę jak czarna magia. A to bardzo istotne, jaki procesor ma twój telefon. Im lepszy i bardziej zaawansowany technicznie, tym bardziej skomplikowane i zaawansowane programy oraz aplikacje będziesz bez trudu obsługiwać. Ma to także znaczenie dla szybkości działania.

Wszystkie parametry wyświetlacza

Wybierając telefon, najczęściej zwracamy uwagę na wielkość wyświetlacza. W końcu od tego zależy, czy użytkowanie smartfona będzie wygodne, czy będzie można na nim obejrzeć jakiś film lub wygodnie korzystać z Internetu. Jednak nie jest to jedyny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Dodatkowo ważna jest także liczba kolorów i rozdzielczość.

Idealną, zachwycającą jakość osiągniesz tylko przy naprawdę wysokiej rozdzielczości. W przypadku najnowocześniejszych telefonów jest ona wyjątkowa, pozwala na wygodne oglądanie i zachwycanie się kolorami i szczegółami. Dla przykładu w telefonie Samsung S9 parametry te przedstawiają się następująco: 16 milionów kolorów i rozdzielczość 1440 x 2960 pikseli.

Wielkość pamięci wbudowanej

Wielkość pamięci wbudowanej mogłaby się wydawać mniej istotnym szczegółem, gdyby nie to, że nie wszystkie aplikacje można wgrać na dodatkową kartę pamięci. Obecnie jest ich bardzo dużo, telefon staje się często centrum zarządzania codziennością, nosi w sobie mnóstwo danych i informacji, które szybko zajmują pamięć. Staje się to dość uciążliwe, dlatego najlepiej sięgnąć po telefon, który będzie miał naprawdę dużo wbudowanej pamięci. Jednym z najbardziej zaawansowanych pod tym względem smartfonów jest właśnie Samsung S9 – parametr ten wynosi aż 128 GB.

Aparat do zadań specjalnych

Coraz rzadziej nosimy ze sobą aparat fotograficzny. Do uwiecznienia różnych wydarzeń najczęściej wystarczy po prostu ten wbudowany w telefonie, zwłaszcza że najczęściej są dwa, które pozwalają na zrobienie zdjęć z różnych perspektyw. I to całkiem niezłych zdjęć, dlatego że aparaty te są coraz lepsze.

Warto zwrócić uwagę na ich parametry. Największą wyrazistość i przejrzystość uzyskasz z aparatem 12 Mpix, który umożliwi świetne oddanie barw, kształtów i kontrastów. Warto zainteresować się także lampą. Obecnie na najnowszych modelach znajdują się lampki LED, które wspaniale oświetlają fotografowany obiekt w nocy. To sprawia, że zdjęcia się wyraziste.

Dodaj komentarz