Samsung Galaxy A5 LTE – cały świat w zasięgu ręki

1-2Obsługa Internetu w komórce to absolutny standard w XXI wieku. Format LTE pozwala na sprawniejszą i szybszą wymianę danych, o ile posiadasz tak wysokiej klasy telefon jak Samsung Galaxy A5. Korzystanie z zasobów sieci z takiego smartfona to prawdziwa przyjemność.

Internet zmienia świat

Internet to bez wątpienia jeden z największych wynalazków w historii ludzkości, który zmienił naszą cywilizację niemal nie do poznania. Mało tego, wszelkiego rodzaju przemiany związane z funkcjonowaniem sieci są wciąż obecne, a kierunku wielu z nich nie sposób przewidzieć. Jednak biorąc pod uwagę ich charakter oraz zasięg, aż trudno uwierzyć, że historia Internetu liczy sobie nie więcej niż 60 lat. Dopiero w drugiej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych zapoczątkowano ideę takiej konfiguracji komputerów, aby możliwe było połączenie między nimi, i to bez komputera centralnego.

Wraz z biegiem lat rozwiązanie to było dopracowywane, modernizowane i rozpowszechniane, dzięki czemu dziś z zasobów sieci możemy korzystać niemal w dowolnym miejscu – i to z poziomu własnej komórki. Nie każdy smartfon radzi sobie z tym równie dobrze, niemniej urządzenia takie jak Samsung Galaxy A5 LTE zostały wprost stworzone do obsługi sieci.

Samsung Galaxy A5 LTE – na co pozwala?

Samsung Galaxy A5 w pełni współpracuje z technologią LTE, czyli najszybszym obecnie standardem bezprzewodowej transmisji danych. System ten został opracowany jako naturalny następca technologii trzeciej generacji (3G), przez co bywa błędnie określany jako 4G. W warunkach testowych prędkość przesyłu osiąga wartość nawet 150 Mb/s. I choć przy rzeczywistym użytkowaniu szybkość transmisji jest niższa, to w dalszym ciągu znacząco przewyższa wspomniane już 3G.

Prędkość przesyłu to nie jedyne mocne strony LTE. Format ten cechuje się też znakomitą stabilnością, niską wrażliwością na zakłócenia oraz minimalnymi opóźnieniami, które dla użytkownika są zupełnie niezauważalne. Dlatego też, jeśli posiadasz tak praktyczny i jakościowy telefon jak Galaxy A5 LTE, obsługa sieci jest o wiele szybsza i wygodniejsza niż do tej pory.

Co to jednak oznacza w praktyce? Wszystko działa po prostu znacznie sprawniej niż dotychczas. Aktualizacje systemu czy programów trwają o wiele krócej niż wcześniej, szybciej pobierzesz także nawet bardzo duże pliki. Bez trudu obejrzysz też film online w jakości HD, np. na Netflixie czy YouTube. A co najważniejsze w tym przypadku, nie będziesz musiał czekać na zbuforowanie materiału. Zostanie on odtworzony natychmiast z najlepszą jakością dźwięku czy obrazu. A będąc na wakacjach czy spotkaniu służbowym, z łatwością przeprowadzisz rozmowę wideo.

To tylko niektóre z możliwych zastosowań LTE, które zupełnie nie wyczerpują faktycznych możliwości tego formatu. Wiele zależy od twoich indywidualnych potrzeb oraz sposobu korzystania z Internetu w komórce. Z pewnością jednak z telefonem takim jak Samsung Galaxy A5 LTE nie będziesz narzekał na szybkość transmisji czy jakość obsługi sieci. Tym bardziej że teren niemal całego kraju znajduje się w zasięgu Long Term Evolution. Z Galaxy A5 LTE świat staje się mniejszy. A dodatkowym atutem telefonu producenta z Korei Południowej jest bardzo atrakcyjna cena.

Dodaj komentarz