Sklep internetowy dla wymagających

ecommerce-1706105_960_720Założenie sklepu internetowego wcale nie jest takie proste, jak się niektórym wydaje. O ile małe firmy mogą mieć łatwiej, bo w końcu nie wymagają wiele i podstawowe funkcjonalności dostarczanych dla sklepów softów im wystarczają, o tyle większe przedsiębiorstwa mogą mieć już problem. Wybór odpowiedniego oprogramowania do sklepu ma duże znaczenie. W końcu od niego zależy, jak będzie prezentował się nasz sklep i jak duża będzie konwersja.

 

Najlepsze oprogramowanie dla sklepu?

Jak już wspomnieliśmy, duże firmy mogą mieć duży problem z wyborem odpowiedniego oprogramowania. Przede wszystkich dla takich sklepów internetowych ważna jest personalizacja i wygoda. Sklep musi być funkcjonalny i często dostosowany do potrzeb klientów w jednej konkretnej branży. Przykładowo firma zajmująca się tworzeniem i sprzedażą drzwi na zamówienie, powinna mieć na sklepie opcję wprowadzania wymiarów przy dokonywaniu rezerwacji czy zakupu. Często jednak podstawowe oprogramowania nie oferują takich funkcjonalności. Na szczęście PrestaShop umożliwia nam rozbudowanie sklepu tak, by dostosować go do swoich potrzeb. Pamiętajmy jednak, że o ile sam skrypt sklepu możemy pobrać bezpłatnie, to za moduły musimy już zapłacić. Jeśli chcemy, by nasz slep dostosowany był do konkretnej branży, a może i nawet marki, warto zlecić stworzenie takiego modułu. Do tego jednak potrzebny nam będzie programista PrestaShop, którego znajdziecie np. tutaj: https://asani.pl/.

Moduły PrestaShop – dla każdego

Moduły w PrestaShopie to dodatki, o które możemy rozbudować nasz sklep. Działają one na podobnej zasadzie, jak wtyczki w WordPressie, które umożliwiają personalizację witryny i dodanie do niej jakichś extra opcji. Przede wszystkim możemy za ich pomocą zmienić wygląd, styl, a także funkcjonalność naszego sklepu internetowego. Programiści wciąż tworzą nowe moduły, które ułatwiają nam pracę z naszym sklepem. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś specjalnie dostosowanego do naszej firmy, problemu ze stworzeniem takiego modułu raczej nie będzie. Wśród licznych modułów (obecnie możemy je już liczyć w tysiącach), znajdziemy np. Extra Tab, czyli dodatek umożliwiający dodawanie dowolnej ilości zakładek do karty produktu.

Jeśli mamy problem z naszym PrestaShopem, warto skorzystać ze wsparcia specjalistów: https://goldenduck.pl/12-wsparcie.

Dodaj komentarz