Wynajmujesz samochód? O tym musisz pamiętać!

all-wheel-drive-299772_960_720Obecnie wypożyczenie samochodu staje się coraz bardziej popularne. Zwłaszcza ci, którzy mają prawo jazdy, ale nie posiadają własnego samochodu, często korzystają z takiej opcji. Auto przydaje się nam w różnych sytuacjach – wypad na weekend z rodziną, dłuższe wakacje za granicą… O czym musimy pamiętać przy wypożyczaniu samochodu?

 

Porównanie cen

Kopalnią wiedzy w tym temacie jest oczywiście internet. Niemal każda wypożyczalnia samochodu ma obecnie swoją stronę internetową. Warto więc skorzystać z porównywarek cenowych, dostępnych na różnych portalach, by wybrać najkorzystniejszą ofertę. Pamiętajmy również, że często w internecie znajdziemy dużo lepsze oferty niż na miejscu. Zdarza się też, że możemy otrzymać atrakcyjne rabaty i zniżki, płacąc za wynajem auta online. W sieci znajdziemy także opinie o wypożyczalniach, które warto brać pod uwagę.

Sprawdź warunki wynajmu

Przede wszystkim już na internecie możemy sprawdzić, co wlicza się w cenę wynajmu. Uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na ubezpieczenie OC i AC, dzienny limit kilometrów czy paliwo. Przeczytajmy również, czy nie ma żadnych kosztów dodatkowych oraz kar umownych.

Na początek musimy się dowiedzieć, ile wynosi dobowy limit kilometrów oraz jak wysoką opłatę wypożyczalnia nalicza za jego przekroczenie. Jeśli zamierzamy pojechać gdzieś z rodziną,zwróćmy też uwagę na to, czy dopłacimy za drugiego kierowcę. Pamiętajmy, że w większości firm niedozwolone jest, by inny kierowca prowadził auto, jeśli wcześniej tego nie zgłosiliśmy lub jeśli wypożyczalnia nie wyraża na to zgody.

Odbiór i zwrócenie auta

Przed odbiorem samochodu, sprawdźmy dokładnie, czy auto nie ma żadnych uszkodzeń i rys. Warto również sprawdzić stan opon oraz płyny. Zwróćmy również uwagę na to, czy stan licznika zgadza się z zapisem w umowie. Jeśli znajdziemy jakiekolwiek rysy, zróbmy zdjęcie albo od razu poinformujmy o tym wypożyczalnię. Przed zwróceniem pojazdu musimy zatankować auto do pełna, ponieważ zwykle firmy udostępniają nam samochód z pełnym bakiem.

Jeśli interesuje Was wypożyczalnia samochodów w Będzinie, zajrzyjcie na stronę: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-bedzin/.

Dodaj komentarz