Zastosowanie pompy do betonu na placu budowy

Pompa do betonu to jeden ze sprzętów, który znaleźć można na niemalże każdym placu budowy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologi i dostosowaniu do projektu umożliwia skuteczny transport oraz pompowanie betonu w obrębie obszaru robót budowlanych.

Pompa do betonu – najważniejsze informacje

Dla wszystkich inwestorów oraz osób, które na placu budowy potrzebują pompować beton – Wieluń jest doskonałym miejscem, gdzie można znaleźć tę usługę. Firma Włodar, zajmująca się dystrybucją produktów i usług związanych z betonem towarowym, w swojej ofercie posiada również pompy. Czym jednak są i jakie mają zastosowanie?

W wielkim skrócie, pompy do betonu są specjalistycznym sprzętem, którego główna rola polega na jego transporcie na placu budowy. Wraz z rozwojem technologii, między innymi pojawieniem się nowoczesnych układów cylindrycznych z zasuwami zwrotnymi, ich działanie uległo zmianie. 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzai pomp, które pozwalają na dopasowanie sprzętu pod przeprowadzane prace. Celem tego dopasowania, brane są pod uwagę kryteria takie jak: wielkość placu budowy, oczekiwana wydajność, moc działania pompy. Zakup własnej pompy może być kosztowny, jednak firma Włodar oferuje ich wynajem, co znacząco przyspieszy przebieg prac budowlanych.

Jak działa pompa do betonu?

Funkcjonowanie pompy do betonu nie jest skomplikowane. Do specjalnego kosza zasypowego wsypywana jest mieszanka betonowa. Mieszadła wewnątrz maszyny kierują ją w stronę zaworu zasuwy zwrotnej, który poprzez układ roboczy i za sprawą napędu, zasysa beton do tłoków roboczych.

W tym samym czasie cylindry hydrauliczne nakierowują mieszankę w stronę rurociągu umieszczonego na wysięgniku. Jak można się domyślić, wymaga to bardzo dużego ciśnienia, dlatego sama rura transportowa charakteryzować się musi bardzo dużą wytrzymałością. Napęd zasuwy skonstruowany jest tak, by gwarantować jednocześnie zasysanie i pompowanie betonu w tym samym czasie, co zapewnia większą wydajność pracy. 

Należy zwrócić uwagę, że działanie pompy betonowej nie jest związane wyłącznie z jej mechaniką. Dużą rolę odgrywa specjalista, który będzie mieć doświadczenie w operowaniu ramieniem pompy mobilnej. W obszarze zabudowanym zatrudnienie specjalisty jest tym bardziej potrzebne, gdyż występuje tam wiele elementów takich jak linie wysokiego napięcia, drzewa, otaczające budynki.

Pompy do betonu oferuje firma Włodar http://wlodar.com.pl/

Dodaj komentarz